Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Mecz o Superpuchar ligi za nami

2014-03-18

Rozgrywki Spartan Cup powróciły na arenę sportową przy ulicy Krajewskiego. W słoneczne i wietrzne popołudnie przyszedł czas na spotkanie otwierające 9 Edycję.

Mecz o Superpuchar ligi zawsze przynosił emocję. Naprzeciw siebie stanęły ekipy Śródmieścia i FC Albatrosa. W pierwszej ekipie nastąpiły liczne zmiany przed tym sezonem - do tego spotkania nie przystąpił Tomasz Rudolf, Konrad Hajdamowicz, oraz Michał Cupak, którzy w tamtym sezonie byli podstawowym trzonem drużyny. Wśród nowych zawodników mogliśmy ujrzeć bramkarza Sebastiana Gila, Michała Furmanka oraz Przemysława Sikorskiego. Drużyna przeciwna bazowała na składzie z poprzedniego sezonu.

Pierwszy gwizdek sezonu wiosennego. Początek spotkania, to sprawdzanie przeciwnika, szybka wymiana piłki, kilka niecelnych podań , nie przyniosły zagrożenia pod żadną bramką. W 4 min Tomasz Sochań silnie uderzył w światło bramki, lecz bramkarz zdołał obronić. Minutę później szybką akcję przeprowadziło Śródmieście, szybki rajd Witkowskiego, podanie do Michała Furmanka , który bez problemu dobił piłkę do bramki 1:0. Po wznowieniu piłki Albatrosi ruszyli do odrabiania strat. Dobra akcja Dubiela i Lisowskiego, piłka poleciała nad bramką. W 9 min zza pola karnego po ziemi uderzył Kamil Witkowski podwyższając stan spotkania na 2:0. W kolejnej akcji dobra sytuacje mieli goście, uderzenie z prostego podbicia, Sebastian Gil wybija na rzut rożny. W 11 minucie bardzo szybka akcja FC Albatrosa, przerwana faulem. Rzut karny. Do piłki podszedł Paweł Borkowski, który pięknym technicznym strzałem pokonał Gila 2:1.

W drugiej połowie akcję rozpoczął Michał Furmanek, który silnie uderzył z prawej strony, Łukasz Dubiel pewnie obronił. W odpowiedzi szybka akcja Szlupy, strzał minimalnie obok bramki, po chwili Brodowicz minimalnie nad bramką. W kolejnej akcji tym razem Śródmieście zaatakowało, Michałowski z pierwszej piłki obok bramki. Ponownie Albatros, Borkowski nad bramką. W 26 min podanie do Szlupy, dobre przyjęcie, rajd prawą stroną, strzał po ziemi w lewą stronę bramki i mamy remis 2:2 !!!. Po chwili szansa na podwyższenie tym razem Szlupa w bramkarza. W kolejnych minutach tempo lekko opadło, walka toczyła się w środku pola. W 31 min z rzutu wolnego próbował Tomasz Sochań ale piłka zatrzymała się w murze przeciwnika. Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska, silny strzał Dubiela, bramkarz cudownie obronił, piłka poleciała za końcową linię boiska. Kontra, podanie do Tomasz Sochania, który uderza nad bramką. W 38 min spotkania, podanie do Michała Furmanka, ten ze stoickim spokojem uderza na bramkę Łukasz Dubiela podwyższając wynik na 3:2. Radość na boisku. Pod koniec spotkania była szansa jeszcze na wyrównanie, lecz piłka po strzale uderzyła w obrońców, w tym momencie Piotr Piejko zakończył spotkanie. Drużyna Śródmieścia po zaciętym i dobrym spotkaniu zdobywa trzecie trofeum z rzędu.

Po spotkaniu przyszedł czas na dekoracje, nagrody indywidualne powędrowały do Kamila Witkowskiego ze Śródmieścia oraz do Piotra Dubiela z FC Albtrosa. Piękny złoty Puchar powędrował w ręce Marcina Cupaka, który ruszył w stronę kolegów z drużyny by celebrować zwycięstwo.

ŚRÓDMIEŚCIE – 3:2 – FC ALBATROS
Michał Furmanek 5’ – 1:0
Kamil Witkowski 9’ – 2:0
Paweł Borkowski 12’ – 2:1
Bartosz Szlupa 26’ – 2:2
Michał Furmanek 38’ 3:2

ZAWODNICY MECZU:
Kamil Witkowski (Śródmieście)
Piotr Dubiel (FC Albatros)

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama