ME: Śląsk wygrywa w Bełchatowie

2008-09-16
 Dzień po wygranej dorosłego Śląska w Ekstraklasie, w jego ślady poszli młodsi zawodnicy i wygrali w Bełchatowie 2:1 w ramach spotkania Młodej Ekstraklasy. Gole zdobyli Tymiński i Biliński.

Pierwsza połowa zdecydowanie dla Śląska. Podopieczni Andrzeja Ignasiaka śmiało atakowali bramkę gospodarzy i w 24. minucie jedna z ich akcji zakończyłą się powodzeniem. Po rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Łukasza Tymińskiego, a ten zaskoczył Paprockiego.

Bełchatowianie też mieli swoje sytuacje, lecz świetnie w bramce spisywał się Paweł Trojan. Również wrocławianie mogli prowadzić wyżej, lecz brakowało dokładności. Szczególnie aktywny był wracający po kontuzji Marek Gancarczyk.

Druga połowa podobna do pierwszej, jednak Bełchatów za wszelką cenę chciał odrobić straty i dlatego atakował nieco śmielej. W 69. minucie gospodarze przeprowadzili bardzo ładną akcję, którą celnym strzałem do siatki przypieczętował Stąporski.

Śląska to nie załamało i dziewięć minut później po kontrze WKS znów wyszedł na prowadzenie. Tym razem autorem trafienia okazał się lider tabeli strzelców Młodej Ekstraklasy, Kamil Biliński. Chociaż obie strony miały jeszcze swoje okazje, wynik nie uległ zmianie.

GKS Bełchatów ME - Śląsk Wrocław ME 1:2 (0:1)
Stąporski (69.) - Tymiński (24.), Biliński (78.)

GKS Bełchatów ME: Paprocki - Lipiński, Słomian, Dąbrowski (46. B. Wróbel), Michalak, T. Wróbel, Tosik, Poźniak (73. Bocian), Janus, Dziedzic (46. Zawodziński), Pieczara.

Śląsk Wrocław ME: Trojan - Bąk, Suppan (46. Frey), Kaśnikowski, Bodnar (46. Biliński) - M.Gancarczyk (81.Trojanowski), Tymiński (84. Milczarek), Małecki (46. Pawelec), Szydziak (90. Baranowski) - K.Kaczmarek - Łudziński.