ME: Śląsk gromi Polonię Bytom

2008-08-19

Lepszego debiutu przed własną publicznością grający w Młodej Ekstraklasie zespół Śląska Wrocław nie mógł sobie wymarzyć. Podopieczni Andrzeja Ignasiaka rozgromili Polonię Bytom 5:1.

Mecz z Polonią wyszedł młodemu Śląskowi popisowo. Jeszcze w pierwszej połowie na murawie toczyła się w miarę wyrównana walka. Wrocławianie po strzale Trojanowskiego w 22. minucie objęli prowadzenie. W 38. minucie Pawła Trojana pokonał jednak doświadczon Hubert Robaszek i do szatni oba zespoły schodziły remisując.

W drugiej odsłonie po boisku przetoczył się jednak wrocławski walec. W ciągu 20 minut Śląsk strzelił cztery gole, rzucając Polonię na kolana. W 65. minucie Jarzombka pokonał Przemysław Łudziński. Później popularny "Łudi strzelał gole na raty z Kamilem Bilińskim. W 73. minucie do siatki trafił "Bila", później znów Łudziński, wreszcie piątego gola dla Śląska dołożył ponownie Biliński.

Polonia od 69. minuty grała w dziesiątkę. Bramkarz Polonii, Rafał Jarzombek, faulował rozpędzonego Łudzińskiego. Karnego przestrzelił jednak Sebastian Dudek.

W Śląsku zagrali występujący na co dzień w ekstraklasie piłkarze: Tadeusz Socha, Sebastian Dudek, Krzysztof Kaczmarek, Przemysław Łudziński i Tomasz Szewczuk.

Śląsk Wrocław ME - Polonia Bytom ME 5:1 (1:1)
Bramki: Trojanowski (22.), Łudziński (65., 80.), Biliński (73., 84.) - Robaszek (38.).

Śląsk Wrocław ME : Trojan - Bąk (46. Kaśnikowski), Suppan, Socha, Bodnar (46. Frey) - Trojanowski (62.  Witkowski), Dudek (85. Milczarek), Kaczmarek, Baranowski (72. Biliński) - Łudziński, Szewczuk
Polonia Bytom ME: Jarzombek - Nazar, Kamiński, Broniewicz, Mamos, Mróz, Zalewski (70. Horzela), Robaszek, Królikowski, Różkowski, Wojsyk (27. Sikorski)