Legia na remis, derby dla Górnika

2009-03-02

W zakończonej 18. kolejce piłkarskiej ekstraklasy nie obyło się bez niespodzianek. Punkty w Bytomiu straciła Wisła Kraków, w derbach Warszawy padł remis. Ze ścisłej czołówki wygrał tylko Lech Poznań.

Lechici w swoim stylu zafundowali już swoim kibicom horror w końcówce meczu. Prowadząc dwoma bramkami (obie zdobył Stilić) z GKS-em Bełchatów podopieczni Franciszka Smudy podobnie jak w meczu z Udinese stracili przewagę i na kilka chwil przed końcem remisowali 2:2. Zwycięską bramkę dopiero w 93. minucie zdobył Robert Lewandowski.

W Warszawie w pojedynku Polonii z Legią bramki nie padły. Nie brakowało jednak walki. Poloniści mogli w końcówce meczu przechylić szalę na swoją korzyść dominując na boisku w ostatnich minutach, ale drużyna Jana Urbana nie dała strzelić sobie bramki wywożąc z Konwiktorskiej remis.

Remisem 1:1 zakończyła się potyczka Wisły Kraków z Polonią Bytom, co było największą niespodzianką 18. kolejki. Krakowianie przegrywali od 70. minuty 0:1 by po trzech minutach doprowadzić do remisu. Bramkę na wagę, jak się później okazało, tylko jednego punktu zdobył Rafał Boguski.

Warto również wspomnieć o wspaniałym powrocie do polskiej ligi weterana Tomasza Frankowskiego. "Franek" zdobył dwie bramki w swoim debiucie, a jego nowy klub Jagiellonia Białystok pokonał wysoko u siebie Arkę Gdynia 3:0

W tabeli na prowadzeniu umocnił się Lech, który ma już 2 punkty przewagi nad Legią i 3 nad Polonią.