Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kolejny sprawdzian

2010-05-28

 Już w najbliższą sobotę, 29 maja o godzinie 13:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu przy Alei Paderewskiego 35, niezwyciężeni do tej pory Devils Wrocław w piątej kolejce Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego gościć będą Pomorze Seahawks.

Diabły to rewelacja tegorocznej edycji ligi. Devils w czterech meczach odnieśli cztery bardzo wyraźne zwycięstwa i każde kolejne czyni z nich ewidentnych faworytów do tytułu mistrzowskiego. Dotychczasowe spotkania wrocławian kończyły się przynajmniej trzydziestopunktową różnicą na tablicy wyników i taki wyczyn z pewnością imponuje. W Trójmieście nie boją się jednak sobotniej konfrontacji. Jak słusznie zauważa Maciej Cetnerowski, trener Seahawks: - Faktycznie na razie nie ma mocnych na Devils. Uważam jednak, że jesteśmy bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Husaria, Kozły, Steelers czy nawet mistrz polski Miners, który obecnie ewidentnie jest w bardzo głębokim kryzysie. Podchodzimy skoncentrowani do meczu, po to trenujemy by móc zmierzyć się z najlepszymi a w tej chwili do tego grona zaliczają się Devils.

Działacze wrocławian są świadomi swojej marki, lecz jednocześnie dalecy są od niedoceniania przeciwnika. - To prawda, że jak na razie sezon mamy bardzo udany, ale to tylko pokazuje jak intensywnie się do niego przygotowywaliśmy. Pomorze Seahawks to bardzo dobra drużyna, dlatego nie możemy pozwolić sobie na żadne błędy w nadchodzącym spotkaniu. Jestem dobrej myśli przed sobotą i wierzę, że pozostaniemy liderem po tej kolejce - mówi Łukasz Owczarek, rzecznik prasowy wrocławskiej drużyny. Plany Diabłom pokrzyżować mogą jednak urazy. Do dwójki kontuzjowanych obrońców Devils, Kamila Żółtanieckiego i Mateusza Jelenkowskiego dołączył ich kapitan Michał Rutkowski. Braki trzech podstawowych zawodników formacji obronnej są na pewno zmartwieniem, ale nie wiadomo czy nie większe ma szkoleniowiec pomorskich Jastrzębi. To on będzie musiał znaleźć receptę na huraganowo punktujących w każdym meczu futbolistów Devils.

Spotkanie na Stadionie Olimpijskim tradycyjnie uświetnią swoim występem Devilettes, cheerleaderki wrocławskiego zespołu. Organizatorzy przewidzieli również wiele konkursów i atrakcji dla publiczności, w tym konkurs na najbarwniejszych i najgłośniejszych kibiców Devils z nagrodami pieniężnymi. Wejście na spotkanie możliwe jest od godziny 11:30 po okazaniu biletu wstępu w cenie 8 zł.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama