Zmieñ miasto
Znajdujesz siê w lokalnym wydaniu.

Kolejny horror w Orbicie

2008-12-08

Trwa czarna passa siatkarek IMPEL Gwardii Wroc³aw. Tym razem gwardzistki przegra³y 2:3 (25:15, 18:25, 17:25, 25:20, 11:15) z AZS-em Bia³ystok. Miko³ajkowego prezentu nie by³o...

Po raz kolejny nasze siatkarki udowodni³y, ¿e s± znakomite w pierwszym secie, ale potem nie idzie im ju¿ tak dobrze. W Orbicie nie zabrak³o walki, nie zabrak³o determinacji, zabrak³o jednak umiejêtno¶ci w decyduj±cych momentach. Podobnie jak ze Stal± Mielec, spotkanie z Pronarem Zeto mo¿na by³o wygraæ.

To ju¿ jest jaki¶ pech - mówi³ po spotkaniu m³oda przyjmuj±ca, Aleksandra Krzos. Do jej gry nie mo¿na mieæ zarzutów, bo gdy wchodzi³a na zagrywkê, kilka punktów gospodynie zdoby³y. Niestety, tego dnia nie wszystkie wroc³awskie siatkarki zagra³y na swoim normalnym poziomie.

Pierwszy set nie wymaga komentarza. Gwardia mocno wesz³a w mecz i szybko upora³a siê z przyjezdnymi. Kolejne dwa sety nie by³y ju¿ jednak udane. Od pocz±tku tych ods³on wyra¼n± przewagê uzyskiwa³y bia³ostocczanki, czego efektem wygrane do 18 i 17. Gospodynie stara³y siê walczyæ, ale mia³y za ma³o argumentów w ataku.

Czwarty set znów dla Gwardii! Podopieczne Rafa³a B³aszczyka wziê³y siê ostro do pracy i od pocz±tku narzuci³y przeciwniczkom swój styl gry. Na drugiej przerwie technicznej by³o 16:11 i tê przewagê uda³o siê gwardzistkom utrzymaæ do koñca. O wszystkim zdecydowaæ mia³ tie-break.

W decyduj±cej partii od pocz±tku dominowa³y siatkarki AZS-u i ich wygrana praktycznie ani przez moment nie by³ zagro¿ona. We Wroc³awiu zosta³ tylko jeden punkt, który pozwoli³ IMPEL Gwardii wspi±æ siê w tabeli o jedno miejsce.

- Cieszy jeden punkt, bo w naszej sytuacji ka¿de "oczko" siê liczy. Trochê szkoda, ¿e Miko³aj nie przyniós³ nam czego¶ wiêcej - powiedzia³a po spotkaniu kapitan Gwardii, Bogumi³a Barañska.

Gwardia Wroc³aw - AZS Bia³ystok 2:3 (25:15, 18:25, 17:25, 25:20, 11:15)

Gwardia Wroc³aw: Mroczkowska, Ha³adyn, Czerwiñska, Barañska, Efimienko, Szafraniec, Jagie³³o (libero) oraz Krzos, Kupisz i Kruk

AZS Bia³ystok: Karczmarzewska, Miesza³a, Walawender, Koczorowska, Muhlsteinova, ¯ebrowska, Saad (libero) oraz Manikowska, Szeszko i Kalinowska

MVP: Izabela ¯ebrowska (AZS Bia³ystok)