Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Inauguracja baseballu we Wrocławiu

2014-04-09

13 kwietnia KSB Wrocław zainauguruje rozgrywki Ekstraligi baseballu dwumeczem z aktualnym Mistrzem Polski – Centaurami Warszawa. Beniaminek z Wrocławia po roku pobytu w 1. lidze powraca w szeregi najlepszych zespołów w kraju. - Po 15 wygranych i tylko jednej porażce w zeszłym roku, osiągnięcie takiego bilansu w tym będzie o wiele trudniejsze, ekstraliga to najwyższy poziom w kraju. Dwa pierwsze kroki będziemy starali się zrobić już w najbliższą niedzielę na wrocławskim Zakrzowie, gdy podejmować będziemy naszych rywali ze stolicy – mówi Marcin Musiałek, Trener i Zawodnik KSB.
    
KSB powraca do Ekstraligi z nowymi nadziejami i z chęcią dostania się do rozgrywek play-off, by we wrześniu walczyć o medale. Od tego roku pojawiło się w składzie kilku nowych graczy, szczególnie Amerykanin grający na pozycji miotacza Ray Wojtala, a także bazowi: Paweł Łakomy, Robert Roggenbuck oraz Tajwańczyk Tony Hsu mogą okazać się sporymi wzmocnieniami zespołu. Czy wystarczy to do pokonania Mistrzów Polski? Przypomnijmy, że wrocławianie nie przegrali na boisku na Zakrzowie od… czerwca 2012 roku rozpoczynając swoją passę 10 wygranych trwającą do dzisiaj od pokonania 2:0 i 1:0 Mistrzów Polski z 2012 r. – Gepardy Żory.

1. KSB – Gepardy Żory 2:0 (ekstraliga 2012)
2. KSB – Gepardy Żory 1:0 (ekstraliga 2012)
3. KSB – Baza Bydgoszcz 7:1 (ekstraliga 2012)
4. KSB – Baza Bydgoszcz 13-4 (ekstraliga 2012)
5. KSB – Jastrząb J.Zdrój 5:3 (1.liga 2013)
6. KSB – Jastrząb J.Zdrój 5:0 (1.liga 2013)
7. KSB – Feniksy Warszawa 6:4 (1.liga 2013)
8. KSB – Feniksy Warszawa 11-1 (1.liga 2013)
9. KSB – Yankees Działdowo 5-3 (1.liga 2013)
10. KSB – Yankees Działdowo 17-7 (1.liga 2013)
    
Warto dodać, że miotacz KSB – Marcin Musiałek rozgrywając 6 spotkań na zakrzowskim boisku odnotował 6 wygranych, a w ostatnich 32 zmianach nie oddał przeciwnikom punktu. Czy i tą passę uda się podtrzymać? Ostatnie spotkania z Centaurami na to nie wskazują, gdyż to właśnie nasi najbliżsi goście mocno przyczynili się do spadku KSB z ekstraligi w 2012 roku, a w pięciu ostatnich meczach z Centaurami schodziliśmy z boiska pokonani. Przypomnijmy, że dwa kończące pojedynki o utrzymanie w 2012 roku Wrocławianie przegrali tylko jednym obiegiem: 4:5 i 3:4, co spowodowało degradację do 1.ligi. - W ubiegłym sezonie spotkaliśmy się z Centaurami tylko w Pucharze Polski i również przegraliśmy po dramatycznym meczu… jednym obiegiem (1:2). Tym razem liczymy na pokonanie zawodników z Warszawy i zrewanżowanie się za ostatnie niepowodzenia. Cała historia pozostaje jednak za nami, jesteśmy innym zespołem niż w 2013 roku i z pewnością mamy wiele do udowodnienia, KSB gra o swoją przyszłość. W ostatnią niedzielą natomiast nasza młodzież podczas Mistrzostw Polski do lat 21 pokonała rówieśników z Centaurów 19:4 – mówi Piotr Duszeńko, Prezes KSB.
    
Mecze baseballu we Wrocławiu już 13 kwietnia w ramach Ekstraligi na obiekcie Zakrzów na bocznej płycie, ulica Niepodległości 6, wstęp wolny. Pierwszy mecz rozpocznie się o 11:00, drugi około 14:00. Centaury Warszawa są obecnym Mistrzem Polski, KSB Mistrzem Pierwszej Ligi, beniaminek w Ekstralidze. Więcej o KSB na www.baseballwroclaw.pl

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama