Impel Gwardia wygrywa i czeka na rywalki

2008-04-08

W trzecim meczu półfinałowym I ligi siatkówki kobiet Impel Gwardia Wrocław pokonała Sokoła Chorzów 3:0 (25:16, 25:22, 25:20) i zagra o awans do LSK. Z kim? O tym dowiemy się w środę.

Impel Gwardia, przeciwnie do poprzednich pojedynków zaczęła sobotnie starcie dość spokojnie, przez co Sokół nawiązywał walkę z faworytkami. Przy stanie 9:9 rozpoczął się koncerta ataków Barańskiej i Toborek, a chorzowianki nie potrafiły znaleźć sposobu na ich powstrzymanie. Podopieczne Rafała Błaszczyka złapały swój wysoki rytm i pewnie zwyciężyły do 16-stu.

Drugi set zaczął się niespodziewanie, bo wrocławianki zdecydowanie spuściły z tonu, być może nieco się po pierwszej odsłonie rozprężyły, a udane ataki Ksymeny Wysockiej i Moniki Konsek wyprowadziły gospodynie na dość wysokie prowadzenie. Wtedy trener Błaszczyk zmobilizował swoje podopiecznie, a świetna gra Starzyk i Mroczkowskiej w bloku pozwoliła na remis 17:17. Końcówka partii należała już do Impel Gwardii, która ostatecznie wygrała 25:22.

W trzeciej odsłonie Sokół starał się nawiązać walkę i wygrać w tej rywalizacji choćby seta. Nic z tego. Gwardzistki tylko na początku pozwoliły chorzowiankom na wyrównaną grę, a potem odskoczyły zdecydowanie. Cały mecz i rywalizację półfinałową zakończyła asem serwisowym Marta Solipiwko.

Tymczasem Piast Szczecin wyrównał stan rywalizacji z Wisłą Kraków na 2:2. Decydujące spotkanie już jutro pod Wawelem. Finał play-off rozpocznie za dwa tygodnie.

SCS Sokół Chorzów - Impel Gwardia Wrocław 0:3 ( 16:25; 22:25; 20:25)

Stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Impel Gwardii

Składy zespołów:

Sokół: Konsek, Fedorów, Staniucha, Wysocka, Furtak, Krawulska, Nowakowska (l) - Młodzieniewska, Biernatek, Settnik.

Impel Gwardia: Starzyk, Mroczkowska, Toborek, Haładyn, Solipiwko, Barańska, Jagiełło(l) - Kaczor, Kupisz, Efemienko, Koprowska.