Impel Gwardia lepsza od Farmutilu!

2008-11-09

Po wspaniałym meczu Impel Gwardia Wrocław pokonała na wyjeździe Farmutil Piła 3:1 (25:21, 20:25, 27:25, 25:17) w 3. kolejce PlusLigi Kobiet. To wielki sukces wrocławianek.

Farmutil jest przecież aktualnym wicemistrzem Polski, drużyną występującą w Lidze Mistrzów i posiadającą w swoim składzie wiele reprezentantek, jak Milena Saduerk czy Agnieszka Bednarek. To nie zrobiło jednak na podopieczych Rafała Błaszczyka wielkiego wrażenia.

Impel Gwardia wygrała dzięki ambitnej grze i przebłyskowi geniuszu Marty Haładyn. Najbardziej utalentowana rozgrywająca w całej lidze w decydujących momentach zdobywała ważne punkty, dzięki czemu została wybrana MVP spotkania. Ale wielkie brawa należą się całej drużynie.

Początek pierwszego seta znakomity dla przyjezdnych, które po doskonałych akcjach Mroczkowskiej i Efimienko objęły prowadzenie. Gospodynie zebrały się jednak w sobie i doprowadziły do wyrównania, a potem przegoniły gwardzistki. Trener Błaszczyk zmienił wtedy Małgorzatę Kupisz na Martę Haładyn i zespół wrócił na właściwe tory, ostatecznie wygrywając seta do 21.

W drugim przewaga wicemistrzyń Polski nie podlegała dyskusji. Podopieczne Jerzego Matlaka od początku wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca, przez moment wygrywając nawet 20:13. Potem Gwardia skróciła dystans, ale na więcej Farmutil nie pozwolił, a skuteczny atak Klaudii Kaczorowskiej zakończył partię.

Najbardziej wyrównany był set trzeci. Zaczęło się od stanu 8:8, potem lekką przewagę zyskały gospodynie, ale gwardzistki ani myślały się poddać i do drugiej przerwy technicznej zmniejszyły straty. Wspaniałe zagrania Zuzanny Efimienko dały wrocławiankom prowadzenie, które Farmutil po chwili zniwelował do zera. Koncówka bardzo dramatyczna - Kosmtka miała już w górze piłkę setową, ale została zablokowana. Potem as serwisowy Katarzyny Mroczkowskiej i role się odwróciły. Ostatecznie skuteczny atak Bogumiły Barańskiej dał Gwardii wygraną 27:25.

Następna odsłona nie zapowiadała końca spotkania, bowiem Farmutil objął pewne prowadzenie. Wtedy jednak na zagrywkę w zespole Rafała Błaszczyka powędrowała Marta Haładyn i... zaserwowała cztery asy z rzędu! Od tego momentu na parkiecie rządziła już tylko Impel Gwardia, która raz po raz przybliżała się do zasłużonej wygranej. Ostatecznie wrocławianki pokonały w tym secie pilanki 25:17 i w całym meczu zwyciężyły 3:1.

Farmutil Piła - Impel Gwardia Wrocław 1:3 (21:25, 25:20, 25:27, 17:25)

Farmutil: Sadurek, Kosmatka, Hendzel, Bednarek, Frąckowiak, Teixeira, Maj (libero) oraz Kaczorowska, Kasprów, Szczygielska i Kucharska

Gwardia: Efimienko, Szafraniec, Mroczkowska, Kruk, Barańska, Kupisz, Jagiełło (libero) oraz Haładyn, Krzos i Czerwińska

MVP: Marta Haładyn (Impel Gwardia)