Impel Gwardia górą w meczu na szczycie

2007-11-05

Zwycięstwem Impel Gwardii Wrocław zakończył się najciekawszy mecz pierwszej ligi siatkówki w tej kolejce. Wrocławianki, przed tym spotkaniem trzecie w tabeli, pokonały wicelidera ligi AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Wygrana dała podopiecznym Rafała Błaszczyka awans na drugie miejsce w ligowej stawce.

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia siatkarek z Ostrowca, które wyszły na prowadzenie 6:1. Wrocławianki nie złożyły jednak broni, pokazując przy tym charakter. Odrobiły straty i od tego momentu otwierając ten mecz set toczył się w rytmie "punkt za punkt". Końcówka pierwszej partii była nerwowa, większą cierpliwością wykazały się jednak gwardzistki i zwyciężyły 27:25.

W drugim secie siatkarki Gwardii poszły za ciosem. Wrocławiankom "siedziało" wszystko, a rywalki mogły się tylko przyglądać świetnej grze Gwardii. Wynik tego seta mówi sam za siebie - gwardzistki wygrały 25:14.

W trzecim secie Impel Gwardia została zatrzymana. - W trzecim secie chciałyśmy "dobić" przeciwnika, ale chyba sie za bardzo rozluźniłyśmy - tłumaczyła atakująca Impel Gwardii, Bogusia Barańska. Do połowy tego seta nic nie zapowiadało kłopotów wrocławianek. Gwardia prowadziła 18:13 i wydawało się, że zakończy mecz bez straty seta. Ostrowianki wzmocniły jednak grę w bloku, a gwardzistki - jak analizowała Barańska - nieco "siadły". I to zawodniczki KSZO cieszyły się z wygranej w tej partii.

Czwartego seta wrocławianki już nie oddały. Postrach w szeregach KSZO siała Barańska, która kończyła punktami niemal każdy atak. Do tego doszła dobra gra Marty Solipiwko i Impel Gwardia wygrała tego seta 25:17, a cały mecz 3:1. Była to piąta wygrana wrocławskich siatkarek w tym sezonie. O tyle znacząca, że dająca gwardzistkom pozycję wicelidera pierwszej ligi.

Impel Gwardia Wrocław - AZS KSZO Ostrowiec 3:1 (27:25, 25:14, 22:25, 25:17).

Impel Gwardia: Mroczkowska, Toborek, Kupisz, Solipiwko, Barańska, Starzyk, Jagiełło (L) oraz Krzos, Koprowska, Efimienko, Haładyn.

AZS KSZO: Żołtańska, Kosiorowska, Sojka, Gawron, Buzała, Walewander, Kosiarska (L) oraz Żalińska, Wardzińska, Świerszcz.