IMPEL Gwardia na 6. miejscu!

2009-03-02

IMPEL Gwardia Wrocław stanęła na wysokości zadania i we własnej hali pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 3:0 (25:12, 25:18, 26:20). Tym samym wrocławianki zajęły 6. miejsce w fazie zasadniczej PlusLigi Kobiet.

Pierwszy set bez historii - gospodynie zaczęły bardzo mocno i na pierwszą przerwę techniczą schodziły z prowadzeniem 8:3. Bardzo dobrze w tej części gry radziła sobie Katarzyna Mroczkowska, której atomowe ataki siały postrach po drugiej stronie siatki. Gwardzistki pewnie kontynuowały dzieło zniszczenia, by ostatecznie bardzo wysoko wygrać tego seta.

Początek drugiej partii nie był łatwy. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej wzięły się do roboty i skutecznie odgryzały się po każdy ataku Gwardii. Dobrze rozgrywała Magdalena Śliwa. Byłej mistrzyni Europy wiele razy udało się zgubić blok gospodyń. Na pierwszą przerwę techniczną to przyjezdne schodziły prowadząc. Potem jednak wszystko wróciło do normy. Skuteczna gra na środku Wioletty Szkudlarek i Zuzanny Efimienko sprawiły, iż Gwardia odskoczyła i ostatniecznie pewnie wygrała drugą partię.

Trzecia odsłona to znów ciężki początek, ale z każdą piłką wrocławianki nabierały rozpędu. Bardzo rozsądnie piłki dzieliła Marta Haładyn, raz nawet popisując się skuteczną kiwką. Pochwalić należy też ofiarną grę w obronie Marty Czerwińskiej i Aleksandry Krzos. Końcówka to jednak popis Katarzyny Mroczkowskiej, która w całym meczu zdobyła aż dwadzieścia punktów i odebrała statuetkę MVP. W niedzielę ani przez moment nie było dyskusji kto jest lepszy.

IMPEL Gwardia zajęła ostatecznie 6. miejsce i zmierzy się w fazie play-off z 3. po rundzuie Farmutilem Piła. Pierwsze dwa spotkania już w najbliższy weekend w Pile.

IMPEL Gwardia Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:12, 25:18, 25:20)

Gwardia: Mroczkowska, Szkudlarek, Haładyn, Czerwińska, Barańska, Efimienko, Krzos (L), Jagiełło, Szafraniec, Kruk.

MKS: Wysocka, Sadowska, Szczurek, Sieczka, Lis, Śliwa, Tkaczewska (L),Wilczyńska, Strządała, Liniarska.

MVP:  Katarzyna Mroczkowska