Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Gwardia zaprezentowała się przed nowym sezonem

2012-09-21

Siatkarze Gwardii Wrocław oficjalnie zaprezentowali się przed sezonem 2012/13. W sali konferencyjnej ZS nr 4 we Wrocławiu doszło do spotkania, podczas którego podopieczni trenera Kłosa ostatecznie odkryli personalne karty. – Nasza drużyna jest co prawda jeszcze do końca zgrana, ale dajcie nam trochę czasu a pokażemy na co nas stać – bojowo przyznał występujący w roli kapitana środkowy Paweł Michocki.

Frekwencja podczas prezentacji zdecydowanie dopisała. Jak na pierwszy raz po „konferencyjnej przerwie”, można śmiało powiedzieć, że spotkanie zakończyło się logistycznym sukcesem. Całość poprowadził duet: Paulina Bartczak (nasz kierownik drużyny) oraz Remigiusz Jezierski (komentator Canal+, przyjaciel Gwardii). Na początku głos zabrała Dyrektor ZS nr 4 Pani Elżbieta Gębicka. – Cieszymy się ze współpracy z siatkarską Gwardią. Nasza szkoła stawia na sport. Warto wspomnieć, że naszymi podopiecznymi są m.in. piłkarze Śląska Wrocław Tadeusz Socha i Paweł Garyga. Myślę, że niedługo pojawią się również siatkarze – nie ukrywała dyrektor Gębicka. Następny w kolejności przy mikrofonie pojawił się Prezes Mariusz Żebrowski: Ja przede wszystkim chciałbym na wstępie bardzo serdecznie podziękować dyrekcji ZS nr 4 we Wrocławiu a w szczególności Pani Dyrektor Elżbiecie Gębickiej, bo szczerze mówiąc ta współpraca, która zaczęła się dwa lata temu, rozwija się w sposób prawidłowy, a nawet wzorcowy. I dobrze, że tak się dzieje, że KS Gwardia we Wrocławiu może przenieść swoje – moim zdaniem – duże możliwości, jeżeli chodzi o rozwój drużyn młodzieżowych, do jednej z najlepszych szkół – stwierdził prezes, po czym dodał: – Śmiem twierdzić, że nie tylko na Dolnym Śląsku ale również i w Polsce. Szkolenie młodych sportowców jest zadaniem niezwykle trudnym. Dlatego jeszcze raz bardzo serdeczne podziękowania za to, że mogliśmy się tutaj spotkać. Ja jestem w klubie krótko, bo dopiero cztery lata, ale zdaje mi się, że to pierwsza taka wyjazdowa konferencja prasowa – słusznie zauważył Prezes siatkarskiej Gwardii.

Zarówno Dyrektor Gębicka jak i Prezes Żebrowski przywitali podczas swoich wystąpień zebranych gości honorowych oraz media, które w licznej grupie pojawiły się na konferencji. Wśród gości można było wypatrzeć m.in. radnego Łukasza Wyszkowskiego, Prezesa KS Gwardia Henryka Ziętka, Dyrektora KS Gwardia Stefana Fiedorowa oraz wiceprezesa DZPS Stanisława Łopacińskiego. Zjawili się również przedstawiciele firmy Garman, która „ubiera” naszych siatkarzy: Panowie Jacek Jackiewicz (właściciel) i Marek Sekunda (przedstawiciel handlowy). Warto również wspomnieć, że były również dostępne teczki informacyjne, w które zostali zaopatrzeni żurnaliści.

Po wystąpieniach Dyrektor Gębickiej i Prezesa Żebrowskiego, oficjalnie zaprezentowano najmłodszy rocznik ZS nr 4, w tym wypadku klasę I liceum. Chwilę później zgromadzonym zaprezentowali się również juniorzy KS Gwardia. Po minach młodych adeptów siatkarskich widać było, że taka prezentacja przed publicznością, była dla nich nie lada gratką. Kilka słów w ich stronę wygłosił trener Ireneusz Kłos: Bramy do zespołu seniorów są otwarte, także tylko od Was zależy, czy będziecie brani pod uwagę przy dalszym szkoleniu, w dalszych latach przygody z Gwardią. Mam nadzieję, że duża grupa tych młodych siatkarzy znajdzie się w pierwszej drużynie i będzie dalej bronić barw naszego klubu – skwitował Kłos. Głos zabrał również prawdziwy „szarlatan” jeśli chodzi o pracę z młodzieżą, wybitny specjalista w tej dziedzinie – trener Piotr Lebioda: Myślę, że w tym sezonie jak w żadnym innym mamy do udowodnienia sobie i pozostałej części Polski naszą wartość. Chcielibyśmy jak najbardziej pokazać swoją wartość. Trzymajcie za nas kciuki a powinno być nieźle – powiedział krótko i na temat trener Lebioda.

Na deser pozostała już tylko prezentacja zespołu seniorów. Zawodnicy pojawili się w klubowych zestawach, a każdego z nich w dosłownie kilku zdaniach zapowiadał niezawodny duet prowadzących. Po wyczytaniu wszystkich siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego, pozostało już wysłuchać, co do powiedzenia mają trener Kłos oraz spełniający pod nieobecność Michała Jaszewskiego funkcję kapitana Paweł Michocki. Najpierw głos zabrał szkoleniowiec Gwardii: Ogólnie jestem w życiu optymistą a jeśli o tą drużynę, to już w ogóle. Jest to zespół jeszcze nie w komplecie, bo brakuje kapitana Michała Jaszewskiego. Brakuje również drugiego z naszych wojskowych, który wybrał poligon, jest tam pod kryptonimem „Anakonda” (śmiech). Mam nadzieję, że jednak wróci (śmiech). I jeszcze zabrakło Łukasza Wrońskiego, także… nie w pełnym składzie teraz, ale w najbliższym meczu we Wrocławiu zespół pokaże się już w całej okazałości – wyjaśniał nieobecność trójki swoich podopiecznych trener gwardzistów, dodając: Po pierwszych przygotowaniach, które odbyliśmy w Brzegu Dolnym, muszę powiedzieć, że patrzę z optymizmem w przyszłość tej drużyny. Myślę, że w miarę upływu czasu ten zespół będzie „budowany” nie tylko swoją postawą na boisku ale i poza. Uważam bowiem, że właśnie w taki sposób powstaje dobra drużyna. Nie tylko poprzez to, co jest na boisku, ale również poza nim. Kiedy kolega może liczyć na drugiego kolegę. w różnych sprawach, również życiowych. Mam nadzieję, że takiego rodzaju tego typu sytuacje powoduje, że ten zespół jest niczym skała. Myślę, że zawodnicy to potwierdzą na boisku – zakończył Kłos. Nieco oszczędniejszy w słowach był Michocki, choć również wykazał się błyskotliwością i idealną pointą spotkania: Jesteśmy młodzi, piękni choć to drugie nie będzie miało wielkiego znaczenia (śmiech). Jest u nas wola walki i jest w nas potencjał. Nasza drużyna jest co prawda jeszcze do końca zgrana, ale dajcie nam trochę czasu a pokażemy na co nas stać. – zakończył Michocki.

SKŁAD GWARDII WROCŁAW SEZON 2012/13
Adres: Krupnicza 15, 50-075 Wrocław. 
Strona internetowa: gwardiawroclaw.pl. 
Mail: klub@gwardia.pl. 

Prezes:
Mariusz Żebrowski. Kierownik drużyny: Paulina Bartczak. Trener: Ireneusz Kłos. Trener odnowy biologicznej: Filip Zając. Statystyk: Patryk Pawlak.

Przyjmujący: Michał Jaszewski (kapitan), Krzysztof Mazur, Łukasz Lubaczewski, Arkadiusz Jutrzenka. Atakujący: Adrian Bocianowski, Wojciech Marcinkiewicz. Środkowy: Jakub Dalecki, Paweł Michocki, Piotr Siuciak. Rozgrywający: Łukasz Wroński. Libero: Michał Dąbrowny, Rafał Leszczyński.

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama