Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

GRAND PRIX EUROPY DLA RICKARDSSONA

2005-10-03

GRAND PRIX EUROPY DLA RICKARDSSONA

Tony Rickardsson wygrał Grand Prix Europy rozgrywane na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Szwed nie zaznał pogromcy wygrywając 5 biegów w serii zasadniczej i dwa w finałowej. Obok Rickardssona na podium stanęli: Australijczycy Leigh Adams i obrońca tytułu mistrzowskiego Jason Crump. Najlepszy z Polaków, zawodnik miejscowego Atlasu Jarosław Hampel otarł się o finał zajmując ostatecznie 6 pozycję. Nadzieje związane z dobrym występem Tomasza Golloba dość szybko zostały rozwiane, gdyż Gollob odpadł już po serii zasadniczej gromadząc zaledwie 6 punktów, w turnieju zajął 11 miejsce.

PIKNIK:

 W sobotnie popołudnie Wrocław stał się niewątpliwie stolicą żużla, oczywiście za sprawą  rozgrywanego pierwszego turnieju z cyklu Grand Prix – Europy. Dla wielu tysięcy kibiców Grand Prix zaczęło się już przed godziną 15 i było swoistego rodzaju piknikiem a co niektórzy właśnie tak zaczęli tzw. „Wielką Majówkę”. Rozstawione stanowiska gastronomiczne, ogródki piwne, stoiska z pamiątkami, a także piękna słoneczna pogoda przyciągnęły w rejon stadionu sporo kibiców. Im bliżej było do godziny 19 , kiedy miała się rozpocząć prezentacja zawodników tłumy kibiców oblegały bramy wejściowe na stadion.
Miła aczkolwiek krótka niespodzianka dla kibiców została przygotowana przez „Gazetę Wyborczą”, która zorganizowała spotkanie przed zawodami z Gollobem, Hampelem i Crumpem. Zawodnicy przez około 15 minut odpowiadali na pytania przygotowane  przez „młodzież szkolną”.

ZAWODY:

To było coś! Ogromna wrzawa, trąbki, tysiące chorągiewek w górze i błyskające flesze.  Punktualnie o 19 zawodnicy wyjechali na prezentację, a kilka minut później już do pierwszego biegu. Biegu w którym jechało dwóch Polaków Jarosław Hampel i Tomasz Gollob, za przeciwników mieli dwóch Australijczyków; Sullivana i Adamsa. Słaby start Golloba, znakomicie wystartował natomiast Hampel, który nie oddał prowadzenia przez cztery okrążenia, wyprzedzając Sullivana, Adamsa i Golloba. W drugim wyścigu jechał  kolejny nasz reprezentant - Krzysztof Kasprzak. Niestety słaby start pozbawił go punktów w tym biegu. W kolejnym wyścigu 1 punkt zdobywa Tomasz Chrzanowski. Niestety w pozostały występach Polaków było już tylko gorzej. Z czwórki naszych reprezentantów z dobrym skutkiem walczył tylko Hampel, wygrywając w biegu 1, 8 po dwa punkty przywiózł w wyścigach 12 i 20. Tomasz Gollob zdecydowanie za późno się obudził, bowiem w dwóch pierwszych startach nie przywiózł punktu, gromadząc ich w sumie tylko 6. Chrzanowski i Kasprzak nie odgrywali w kolejnych biegach większej roli zajmując w turnieju odpowiednio 14 i 15 miejsce. Po serii zasadniczej kibice byli trochę zawiedzeni postawą szczególnie Golloba, który pożegnał się z turniejem. Cała nadzieja była w Hampelu, który dzielnie walczył w półfinale, przegrywając na ostatnich metrach z Adamsem i bezkonkurencyjnym Rickardssonem.  W finale  zobaczyliśmy pojedynek Australijsko – Szwedzki, Dwóch Szwedów Rickardsson i Lindback i Australijczycy Crump i Adams. Wygrał Tony Rickardsson przed Adamsem, Crumpem i Lindbackiem.

BIEG PO BIEGU:

1.Hampel, Sullivan, Adams, Gollob
2.Pedersen, Nicholls, B.Pedersen, Kasprzak
3.Crump, Hancock, Chrzanowski, Jonsson
4.Rickardsson, Lindback, Richardson, Andersen
5.Crump, Lindback, Sullivan, Nicholls
6.Adams, Chrzanowski, Richardson, B.Pedersen
7.Rickardsson, Hancock, Kasprzak, Gollob
8.Hampel, N.Pedersen, Jonsson, Andersen
9.Hancock, B.Pedersen, Sullivan, Andersen
10.Rickardsson, Adams, Jonsson, Nicholls
11.Gollob, N.Pedersen, Richardson, Crump
12.Lindback, Hampel, Kasprzak, Chrzanowski
13.Jonsson, Richardson, Sullivan, Kasprzak
14.N.Pedersen, Adams, Hancock, Lindback
15.Nicholls,Andersen,Gollob,Chrzanowski
16.Rickardsson,Crump,B.Pedersen,Hampel
17.Rickardsson,Sullivan, Chrzanowski,N.Pedersen
18.Crump,Kasprzak,Adams,Andersen
19.Jonsson, Gollob,Lindback,B.Pedersen
20.Hancock,Hampel,Nicholls,Richardson

PÓŁFINAŁY:

21.Rickardsson,Adams,Hampel,Jonsson
22.Crump,Lindback, N.Pedersen, Hancock

FINAŁ:

23.Rickardsson,Adams,Crump, Lindback

Klasyfikacja GP

1.Rickardsson 25 pkt.
2.Adams 20 pkt.
3.Crump 18 pkt.
4.Lindback 16 pkt
6. Hampel
11. Gollob
14. Chrzanowski
15.Kasprzak

Następne zawody Grand Prix Szwecji 14 maja.

Radosław Ząb

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama