Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Futbolowe starcie roku we Wrocławiu!

2010-06-18

 W niedzielę, 20 czerwca o godzinie 13:00 rozegrany zostanie najbardziej oczekiwany mecz sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. W ramach ósmej kolejki naprzeciw siebie staną wrocławskie drużyny Devils oraz The Crew, które walczyć będą o pozycję lidera tabeli. Widowisko odbędzie się na stadionie przy ul. Sztabowej 101 we Wrocławiu.

Spotkania tych dwóch zespołów cieszą się szczególnie wielkim zainteresowaniem kibiców. Nic w tym dziwnego, gdyż w tych pojedynkach wrocławscy futboliści atakują ze zdwojoną zaciekłością. - Nasi gracze będą walczyć do upadłego. Dopóki będą mieli obie nogi - nie odpuszczą - obiecuje Jakub Głogowski, rzecznik prasowy The Crew. Ripostuje mu Łukasz Owczarek pełniący tę samą funkcję, ale w ekipie Devils: - Mamy dużo do udowodnienia! Gramy o prym we Wrocławiu i przede wszystkim o honor. Chcemy wygrać z Crew i zmazać złe wrażenia po zeszłorocznych derbach.

Gospodarze mają prawo być żądni odwetu. W ostatnim pojedynku The Crew zmiażdżyli ich wynikiem aż 75:0. Poza tym w dotychczasowych starciach Devils przegrywali trzykrotnie a jedyne zwycięstwo w derbach odnotowali w sezonie 2008. Triumf był wtedy jednak szczególnie ważny, gdyż zadecydował o awansie Devils do fazy play-off.

Jeśli w końcówce sezonu nie wydarzy się niespodzianka, derby rozstrzygną, która z drużyn zajmie pierwszą, a która drugą lokatę w lidze. - Niedziele spotkanie dostarczy nam wstępnej weryfikacji, kto ma większe szanse na trofeum. Nie zapominajmy, że najważniejszy mecz odbędzie się 24 lipca - studzi entuzjazm Artur Guzik, prezes zespołu Devils. Ostatecznie, bowiem to faza play-off i wynik meczu finałowego zadecydują o tytule mistrzowskim PLFA I.

Wrocławskie drużyny wiedzą o sobie niemal wszystko, ale ich przedstawiciele niechętnie mówią o spostrzeżeniach, co do gry rywali. Dla Devils dużym problemem będzie z pewnością zatrzymanie duetu Telly Cheeley i Mark Philmore. Gospodarze wierzą, że dokonają tego za sprawą ciągłego wywierania presji na rozgrywającym, tak aby podania między amerykańskimi zawodnikami stały się mało precyzyjne. Diabły wystąpią osłabione. W zespole zabraknie kontuzjowanych: Kamila Żółtanieckiego i Michała Rutkowskiego. Pod znakiem zapytania stoi również występ Tomasza Tarczyńskiego. The Crew deklarują natomiast, że wystąpią w komplecie.

- Mamy nadzieję, że cały mecz stanie się wspaniałym widowiskiem, które na długo zapadnie w pamięci kibiców. Bitwa o Wrocław jeszcze nigdy nie zapowiadała się na tak zaciętą! - twierdzi Krzysztof Cempiel, koordynujący przygotowania do zawodów. Organizatorzy pojedynku poza sportowym widowiskiem przygotowali również inne atrakcje. W przerwie odbędzie się konkurs na najlepsze hasło meczu Devils vs Crew, występy cheerleaderek z grupy Devilettes oraz licytacje. Dodatkowo, najgłośniejsza grupa kibiców otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 8 zł, w dniu meczu 15 zł.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama