Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

„Dzikie karty” na Ajax Summer Talent Camp rozdane

2011-06-21

W ostatni weekend kilkuset młodych piłkarzy walczyło we Wrocławiu o „dziką kartę” na letni obóz Ajax Summer Talent Camp. Szansę, by trenować pod okiem najlepszych trenerów ze słynnej Youth Academy Ajax Amsterdam, otrzymało 30 najlepszych.

Na wrocławskie eliminacje na pl. Solnym przyszło kilkuset młodych piłkarzy w wieku od 7 do 16 lat. Najliczniejszą grupę stanowili Ci najmłodsi. To głównie oni zaskakiwali swoimi wyjątkowymi umiejętnościami piłkarskimi. A sprawdzani byli między innymi z: dryblingu,  podań krótkich, strzałów główką do bramki oraz rzutów karnych.

Poza umiejętnościami sportowymi młodzi sportowcy mieli możliwość przebadania się pod kątem medycznym w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie”. Na miejscu do ich dyspozycji byli: ortopeda, reumatolog, rehabilitant i fizjoterapeuta.

– Poziom eliminacji był naprawdę wysoki, co nas bardzo cieszy. Najlepszy okazał się 8-latek uzyskując aż 276 punktów z 300 możliwych – mówi Konrad Łągiewczyk z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. – Te wyniki niewątpliwie świadczą o tym, że we Wrocławiu mamy uzdolnioną młodzież - diamenty, które trzeba oszlifować. Poza tym to także dowód na to, że wybór Wrocławia na gospodarza letniego obozu Ajax Summer Talent Camp nie jest przypadkowy. 

Obóz słynnej szkółki Ajaxu, odbywać się będzie na terenie Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego od 2 do 8 lipca 2011 roku. Młodych sportowców trenować będą profesjonalni trenerzy z Amsterdamu: Robin Pronk, Casimir Westerveld, AlexGeernaert, Marco van Galen, Jan Splinter, Eddie van Schaik.

Wybranej podczas otwartych eliminacji 30-stce udział w obozie funduje Miasto Wrocław.

– Treningi podczas lipcowego obozu będą podobne do tych, jakie stosuje się w pierwszej drużynie Ajaxu. Zagraniczni szkoleniowcy szczególną uwagę będą kładli na technikę, szybkość, boiskową inteligencję i sportowy charakter. W tym przypadku nie mowy o taryfie ulgowej, tu trenerzy z pewnością wycisną ostatnie krople potu, ale dzięki temu wiele nauczą – podkreśla Konrad Łągiewczyk. -  Mamy nadzieję, że swoim piłkarskim talentem wrocławianie zaskoczą również szkoleniowców z Amsterdamu i wykorzystają tę niezwykłą szansę, ucząc się od najlepszych – dodaje.

Warto dodać, że uczestnictwo w słynnej szkółce Ajaxu to często początek przyszłej kariery w świecie sportu. W przeszłości podstaw zawodowego futbolu na takich obozach uczyły się między innymi takie sławy jak: Edgar Davis, Edwin van der Sar, Dennis Bergkamp czy Marco van Basten.

Organizatorem sportowej akcji w naszym kraju jest All Stars Consultancy Ateny, autoryzowany partner AFC Ajax Amsterdam, oraz Piłkarski Portal Społecznościowy naszeligi.pl przy współpracy z konsorcjum agencji Dynamicom oraz Sport Media. Partnerem oficjalnym jest Miasto Wrocław i Dolnośląski Związek Piłki Nożnej oraz Śląsk Wrocław, a partnerami projektu Volunteers 4 sport oraz portal www.wroclove2012.com.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama