Diabelska dominacja

2010-05-04

W niedzielnym meczu drugiej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) Devils Wrocław rozgromili aktualnego mistrza pierwszej ligi AZS Silesia Miners 33:3.

Wrocławianie mecz rozpoczęli od wysokiego „d" szybko zdobywając punkty po przyłożeniu Tomasza Tarczyńskiego. Odpowiedź Miners była jednak natychmiastowa. W następującej serii zagrań Górnicy zdobyli po kopnięciu z pola trzy, jak się później okazało jedyne w tym meczu punkty.

Od tego momentu supremacja Devils była niepodważalna. Trzy przyłożenia w drugiej kwarcie przesądziły o losach spotkania. Miners wyszli na drugą przerwę zmotywowani, jednak nie byli w stanie nawet zmniejszyć rozmiarów porażki. Dla Diabłów ważne było zwycięstwo dwudziestoma pięcioma lub więcej punktami, które pozwoliło by im objąć prowadzenie w tabeli PLFA I. Udało się tego dokonać dzięki zdobytemu w czwartej kwarcie przyłożeniu przez Czecha Damiana Synaczka.

- Pokonaliśmy drużynę do której nie mieliśmy szczęścia a zarazem pobiliśmy aktualnego mistrza.. Jesteśmy na dobrej drodze by przywieźć do Wrocławia puchar mistrzowski - powiedział po meczu wiceprezes Devils Wrocław Seweryn Plotan.

W całym meczu bardzo dobrze grały formacje specjalne obu drużyn. Wśród Devils wyróżnił się solidnie łapiący celne podania wykonywane przez dobrze grającego quarterbacka Krzysztofa Wydrowskiego. Najlepszym graczem Górników był Tomasz Józefiok, który wiódł prym w formacjach obronnej i specjalnej.

Swoje kolejne mecze ligowe dzisiejsi rywale rozegrają 9 maja. Tego dnia Devils Wrocław podejmą mające na swoim koncie dwie porażki Kozły Poznań a AZS Silesia Miners w derbach Śląska zmierzą się z beniaminkiem Zagłębie Steelers Interpromex, który wygrał w swoim pierwszoligowym debiucie z Sioux Kraków Tigers.

Devils Wrocław - AZS Silesia Miners 33:3 (6:3, 20:0, 0:0, 7:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Tomasza Tarczyńskiego po 1-jardowej akcji biegowej
6:3 kopnięcie Artura Pleśniaka z pola z 33-jardów

II kwarta
12:3 przyłożenie Daniela Delahoussaye'a po 25-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego
20:3 przyłożenie Łukasza Kamińskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Piotr Wis)
26:3 przyłożenie Piotra Wisa po 5-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego

IV kwarta
33:3 przyłożenie Adama Synaczka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)