Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Devils Wrocław z najsilniejszą obroną w lidze!

2013-01-25

Klub Sportowy Devils Wrocław podpisał kontrakt z jednym z najzdolniejszych zawodników w lidze, Arkadiuszem Kanickim, który w minionym roku odebrał statuetkę najlepszego linebackera w Polsce.

Obrona wrocławskich Diabłów ma zatem obecnie wszystkich zawodników, którzy w ubiegłym sezonie otrzymali nagrodę za najlepszego gracza na swojej pozycji:
- Defensive Line - Szymon Adamczyk
- Linebacker - Arkadiusz Kanicki
- Defensive Back - Krzysztof Wis

Kanicki przez 5 lat występował w zespole AZS Silesia Rebels (przed fuzją AZS Silesia Miners), z którą w 2009 roku zdobył mistrzostwo Polski.

We wrześniu z powodów osobistych zawiesiłem swoje treningi w Rebels, nie byłem pewny, co do mojej futbolowej przyszłości. W międzyczasie pojawiło się jednak kilka alternatywnych propozycji a że jestem młodym zawodnikiem postanowiłem wykorzystać tę szansę. Zdecydowałem się na grę w barwach Devils Wrocław, ponieważ jest to jedna z najlepszych drużyn w Polsce a tutejszy sztab trenerski naprawdę robi wrażenie i daje mi szansę na rozwój - powiedział 20-letni nabytek Diabłów.

Cieszę się, że udało nam się pozyskać Arka – powiedział prezes Devils Wrocław, Piotr Duszeńko – ten transfer był jednym z naszych priorytetów w tym okienku. Jest bardzo zdolnym zawodnikiem, który wciąż się rozwija. To pokazuje, jak poważnie traktujemy, w nadchodzącym sezonie, walkę o mistrzostwo Polski.

Arek Kanicki jest już po pierwszym treningu kondycyjnym z nową drużyną i jak mówi dawno nie dostał takiego wycisku.

Widać, że Devils przygotowania do sezonu traktują bardzo poważnie. Trening indywidualny to jednak nie to samo, co regularne zajęcia grupowe, jestem pod wrażeniem formy zespołu. Ale wraz z moim personalnym trenerem Michałem Doboszem dajemy sobie miesiąc żeby wrócić do formy lub nawet przegonić najlepszych zawodników Devils! – odważnie zapowiada Kanicki.

Przypomnijmy, że w listopadzie Diabły pozyskały innego zawodnika obrony, Arkadiusza Soberskiego. W najbliższym czasie klub zapowiada także kolejne wzmocnienia, tym razem zza Wielkiej Wody.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama