DPŚ dla Polski

2005-10-16

DPŚ DLA POLSKI

Jarosław Hampel - zdobywca 13 punktów dla Polski

Reprezentacja Polski żużlowców zdobyła w sobotę Drużynowy Puchar Świata. Polacy zdobywając 62 punkty zdeklasowali przeciwników, bowiem druga w zawodach Szwecja zdobyła ich tylko 34. Na dalszych miejscach znalazły się Dania 31 pkt i Anglia 27 pkt. Finałowy turniej na torze Stadionu Olimpijskiego przyciągnął na trybuny ok. 12 tysięcy widzów, którzy oglądali fantastyczną jazdę Polaków i ich triumf w DPŚ po raz pierwszy w historii.

Polacy spisywali się rewelacyjnie, tylko w pierwszym biegu, jak się okazało później po raz pierwszy i ostatni Grzegorz Walasek minął linie mety jako czwarty. W dalszej części zawodów było już zdecydowanie lepiej, rewelacyjna jazda całej polskiej drużyny, fantastyczny doping publiczności dodawały ogromnego „powera” biało-czerwonym, którzy jako pierwsi linie mety mijali 16 razy. Zwycięstwo Polaków to także nagroda dla zawodników, kibiców i działaczy dzięki którym udało się stworzyć zespół i odpowiednie warunki na miano zdobywcy Pucharu Świata.
Wśród przeciwników zdecydowanie zawiedli liderzy. W drużynie Szwecji kompletnie zawiódł Tony Rickardsson, który w sześciu startach zdobył tylko 7 punktów, wśród Duńczyków najlepszy Hans Andersen uzbierał tylko 9 oczek.