DP¦: Falstart Polaków

2005-10-16

Reprezentacja Polski –żużlowców zajęła trzecie miejsce w półfinałowym turnieju Drużynowego Pucharu ¦wiata w szwedzkiej Eskilstunie. Zwyciężyli zgodnie z przewidywaniami gospodarze - Szwedzi, którzy uzyskali awans do turnieju finałowego we Wrocławiu 6 sierpnia. Biało-czerwonym przyjdzie powalczyć o awans w turnieju barażowym 4 sierpnia  na torze Stadionu Olimpijskiego.
Polacy zdobyli 49 punktów, przegrywaj±c o dwa punkty ze Szwedami i o jeden z Australijczykami, najlepszymi zawodnikami w naszej ekipie byli Tomasz Gollob zdobywca 14 punktów i Jarosław Hampel – 12 punktów. W czwartek podczas turnieju barażowego Polakom o awans będzie bardzo trudno bowiem za najgrożniejszych rywali będ± mieli reprezentacje Australii i Danii.