Ćwierćfinały ALK Wro-Basket za nami

2011-06-16

W ten weekend rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe 1 ligi oraz Play-Off 2 ligi. I jak to w Play-Offach, które rządzą się swoimi prawami - każdy może wygrać z każdym, wyniki sezonu zasadniczego schodzą na drugi plan, nie obyło się bez niespodzianek.

Już w ćwierćfinałach 1 ligi odpadł mistrz z ubiegłej edycji ALK WRO-BASKET - drużyna Gerpolu, przegrywając mecz z drużyną HES. Tym samym drużyna HES zrewanżowała się Gerpolowi za porażkę w finale XXI edycji.

Natomiast w Play-Off 2 ligi swój mecz przegrała drużyna Łobuzersów, która w sezonie zasadniczym nie poniosła porażki, wygrywając za każdym razem wysoko ze swoimi grupowymi przeciwnikami. Ale jak to bywa w Play-Off, rezultaty sezonu zasadniczego zbiegają na dalszy plan i zaczyna się granie o wszystko. Pogromcami Łobuzersów została drużyna Novena Nieruchomości, która tym samym awansowała do 1 ligi. Drużynie Łobuzersów pozostaje jeszcze walka w barażach o awans do 1 ligi. W barażach zmierzy się 18.06.2011 o godz. 16.20 z drużyną z 1 ligi - Zebrano.com.pl.

W pozostałych meczach Play-Off 2 ligi zdecydowane zwycięstwa odniosły drużyny, które po sezonie zadadniczym były wyżej rozstawione. Drużyny te (Novena Nieruchomości, MuchoBronx, Golden Play, Ekopolin) tym samym awansowały do I ligi. Natomiast przegrani będą mieli jeszcze szansę uzyskania awansu grając mecze barażowe z drużynami z I ligi.

Wyniki meczów Play-Off 2 ligi:

Novena Nieruchomości - Łobuzersi: 68-45 (Z. Jurczak 17-J. Kelm 13) Kantor Plex - MuchoBronx: 33-55 (A. Galewski 10 - M. Uziałko 18) Together We Chill - Golden Play: 49-65 (B. Wawrzyńczuk 24 - P. Kozikowski
16)
Łże Elity - Ekopolin: 43-54 (M. Witkowski 14 - G. Siworski 16)

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:

Ganz - Tako AR: 58-60 (M. Pawlak 18 - D. Domagała 14) Po 1szej kwarcie prowadził Ganz (9-7), po 2giej Tako (29-36), po 3ciej ponownie Ganz (44-43), który jednak w 35 minucie przegrywał już 51-58.
W
ciągu dwóch kolejnych minut wyrównał wynik, ale ostatnie punkty w meczu (minutę przed końcem) zdobył Dariusz Domagała, ustalając wynik na 58-60 dla Tako. W ostatniej akcji Marek Pawlak miał jeszcze szansę wyrównać, lecz chybił.

TST Kogeneracja - Warriors: 67-66 (A. Gołąb 26 - C. Działowski 21) Niepokonana w sezonie regularnym Kogeneracja była o włos od porażki z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, który prowadził przez cały mecz.
TST dopadło Warriors dopiero w ostatniej kwarcie, która toczyła się punkt za punkt. Te dwa ostatnie - dające im zwycięstwo - zdobył na 0,6 sekundy do końca Piotr Widawski.

Gerpol - HES: 94-98 (F. Gryszko 22 - P. Lewicki 44) HES zrewanżował się za porażkę w finale poprzedniej edycji, a sam mecz obfitował w rekordy: ilości punktów, ilości fauli (28-24 dla Gerpolu) i sumy punktów uzbieranej przez jednego zawodnika - Przemysław Lewicki uzyskał ich aż 44! Jego bilans z linii rzutów wolnych to 17/17, co jest kolejnym rekordem!

Święta Katarzyna - Sampraus: 78-77 (M. Groń 23 - P. Kuciemba 28) Mecz 4 drużyny (Święta Katarzyna) z 5 drużyną (Sampraus) po sezonie zasadniczym był niezwykle zacięty i emocjonujący a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.
Pierwsza kwarta meczu zakończyła się nieznacznym prowadzeniem (25-22) dla drużyny Święta Katarzyna. W drugiej kwarcie meczu drużyna Sampraus zdołała odrobić tylko jeden punkt do rywali i na przerwę schodziła przegrywając 2 pkt. (35-33). Po przerwie, w trzeciej kwarcie meczu, zacięło się coś w drużynie Świętej Katarzyny. Zawodnicy tej drużyny nie trafiali seryjnie rzutów, a z kolei zawodnicy Sampraus trafiali praktycznie z każdej pozycji. Tą kwartę meczu zdecydowanie wygrała ekipa Sampraus (23-9) i przed ostatnimi 10 minutami meczu prowadzili 56-44.
To co przytrafiło się zawodnikom Świętej Katarzyny w trzeciej kwarcie, spotkało zawodników Sampraus w czwartej kwarcie meczu. Zawodnicy tej drużyny przez 9 minut czwartej kwarty zdobyli zaledwie 5 pkt., a z kolei zawodnicy Świętej Katarzyny rzucili w tym czasie aż 21 pkt. I na 1 minutę przed końcem meczu prowadzili 4 pkt. Ostatnia minuta czwartej kwarty to szaleńcze, a co najważniejsze skuteczne akcje drużyny Sampraus, która zdobywając 6 pkt., przy tylko 2 pkt. Świętej Katarzyny doprowadziła do remisu - po 67. Zwycięstwo dla Świętej Katarzyny mógł jeszcze zapewnić M. Soboń (17 pkt.), który tuż przed końcową syreną wykonywał 2 rzuty wolne. Jednak nie trafił żadnego i tym samym konieczna była dogrywka. Pierwsze minuty dogrywki to dalszy ciąg skutecznych rzutów drużyny Sampraus zapoczątkowanych w ostatniej minucie czwartej kwarty i na 2 minuty przed końcem dogrywki to Sampraus był, prowadząc 4 pkt., bliżej półfinałów I ligi ALK WRO-BASKET. Końcówka dogrywki należała jednak do zawodników Świętej Katarzyny, a zwycięstwo swojej drużynie, na kilka sekund przed końcem dogrywki, zapewnił M. Soboń trafiając 1 z 2 rzutów wolnych.

W przyszły weekend (18.06) rozegrane zostaną półfinały 1 ligi, w których zmierzą się ze sobą:
1. TST Kogeneracja - Święta Katarzyna
2. HES - Tako AR.

Baraże zostaną rozegrane w przyszły weekend (18.06) oraz za 2 tygodnie
(25.06 - wtedy także zostaną rozegrane mecze finałowe 1 ligi: o 3 i 1 miejsce). W barażach zagrają ze sobą: