Bokserzy Gwardii na trzecim miejscu w Poznaniu

2006-09-19

Zwycięstwem zawodników Poznańskiego Klubu Bokserskiego zakończył się czwarty turniej tegorocznego Grand Prix Polski w boksie.

Poznańscy bokserzy zdobyli aż 219 punktów do klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu w turnieju uplasowali się zawodnicy Hetmana Białystok - 134 punkty, trzecią lokatę zajęli bokserzy Gwardii Wrocław (38 punktów).

Dobrze w Gwardii spisali się młodzi zawodnicy - Mateusz Malujda wygrał wszystkie swoje walki i zwyciężył w kategorii wagi superciężkiej, natomiast Piotr Kuczyński zajął drugie miejsce w kategorii 91 kg. Kuczyński z powodu kontuzji musiał oddać walkę. Warto zwrócić uwagę na tego zawodnika, który mimo młodego wieku (ma dopiero 23 lata i jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, podobnie zresztą jak inny startujący w barwach Gwardii Wrocław zawodnik, Radosław Pupin) prezentuje spore umiejętności. W poznańskim turnieju mógł pokusić się nawet o zwycięstwo w swojej kategorii, ale kontuzja łokcia uniemożliwiła mu podjęcie walki.

Turnieje bokserskiego Grand Prix od zeszłego roku zastępują rozgrywki ligowe. Za każdą wygraną walkę zawodnicy otrzymują punkty. W końcowej klasyfikacji Grand Prix zwycięża drużyna, która uzbiera najwięcej "oczek". W tegorocznym cyklu do rozegrania pozostały jeszcze 2 turnieje - w Konstancinie i Chojnicach.

Wyniki walk finałowych w poszczególnych kategoriach wagowych:

48 kg
Łukasz Maszczyk (Hetman Białystok) - Mariusz Szczepański (PKB Poznań) 63:8

51 kg
Rafał Kaczor (PKB Poznań) - Mariusz Burzyński (AKS Strzegom) 63:28

54 kg
grupa A: Michał Żermiński (PKB Poznań) - Grigorian Haik (Hetman Białystok) 30:21
grupa B: Miłosz Bochenek (AKS Strzegom) - Paweł Peczyński (AKS Strzegom) walkower dla Bochenka

57 kg
Michał Chudecki (PKB Poznań) - Andrzej Liczyk (Hetman Białystok) 45:26

60 kg
Krzysztof Szot (PKB Poznań) - Marcin Stankiewicz (Sztorm Szczecin) walkower dla Szota

64 kg
grupa A: Marcin Łęgowski (Hetman Białystok) - Maciej Kretowicz (Hetman Białystok) walkower dla Łęgowskiego
grupa B: Mariusz Koperski (PKB Poznań) - Jakub Porębski (BKS Jastrzębie) 29:8
grupa C: Tomasz Król (PKB Poznań) - Piotr Biś (Roleski Tarnów) 51:12

69 kg
grupa A: Piotr Olejniczak (PKB Poznań) - Marcin Cichocki (RMKS Rybnik) 27:4
grupa B: Michał Starbała (Hetman Białystok) - Łukasz Zientarski (Pomorzanin Toruń) walkower dla Starbały
grupa C: Dariusz Sęk (PKB Poznań) - Maciej Tomczak (Gwardia Koszalin) 33:17

75 kg
grupa A: Mariusz Kośmider (PKB Poznań) - Eryk Jodłowski (PKB Poznań) 20:11
grupa B: Norbert Dąbrowski (Hetman Białystok) - Paweł Dekarz (PKB Poznań) 37:22
grupa C: Sebastian Rzadkiewicz (PKB Poznań) - Tomasz Kostecki (Gwardia Warszawa) 42:2

81 kg
grupa A: Mariusz Welc (PKB Poznań) - Sebastian Rzeźniczek (Concordia Knurów) 46:5
grupa B: Paweł Głażewski (Hetman Białystok) - Robert Kotuła (PKB Poznań) walkower dla Głażewskiego