Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Bieg na orientację O - Games

2014-04-30

17 - tego maja w Świdnicy i 18 - tego na Ślęży czołówka biegaczy na orientację z Polski i zagranicy zmierzy się na trasach O - GAMES przygotowanych przez dolnośląską ekipę organizatorów. A tydzień wcześniej 10 maja przy wrocławskiej Pergoli podczas akcji Cała Polska Biega z Mapą będzie można potrenować swoje zdolności orientacji w terenie. Co dokładnie nas czeka?

Tegoroczna edycja O - GAMES to już druga odsłona zawodów, które popularyzują bieg na orientację w kontekście The World Games 2017 we Wrocławiu. W tym roku organizatorzy mocno postawili akcent na sport zawodowy i rywalizację. Hasło O - GAMES - "Be Better" mówi o ciągłym doskonaleniu siebie jako sportowca. Jednakże ekipa z Wrocławia nie zapomniała również o amatorach "zielonego sportu", dla których przygotowała trasy dostosowane do ich umiejętności w kategorii "O - GAMES Rekreacyjna".

Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym jest bieg na orientację - nic straconego. Aby przygotować się do O - Games wystarczy tydzień wcześniej 10 maja przyjść do Parku Szczytnickiego w okolicę pergoli. Tam profesjonaliści będą uczyć amatorów i miłośników aktywnego spędzania czasu, czym jest bieg na orientację, jak się orientować, w jaki sposób czytać mapę i oczywiście jak dobiec do celu. Akcja Cała Polska Biega z Mapą jest bezpłatna, zaprasza wszystkich chętnych - jej celem jest propagowanie orientacji sportowej jako świetnego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

Tegoroczny O - Games organizatorzy zaczną sprintem w Świdnicy. Na tę okoliczność powstała zupełnie nowa mapa Rynku, gdzie sportowcy będą rywalizowali o najważniejsze trofea. Smaczku dodaje fakt, że elita będzie się zmagać o punkty w światowym rankingu orientalistów - World Ranking Event. Trasa miejskiego sprintu zapewni orientację na najwyższym poziomie, alejki Świdnicy i zaułki między zabytkowymi kamieniczkami będą nie lada wyzwaniem dla sportowców, którzy będą musieli wybrać najbardziej optymalny wariant dotarcia do następnego punktu.

O - GAMES  to przede wszystkim różnorodność - w drugi dzień ekipa organizatorów zaprasza na Ślężę, a dokładnie na Przełęcz Tąpadła. Zawodnicy zmierzą się ze skałami  i kamienistym podłożem na trasie skróconego klasyka. Aby podgrzać emocje, kategoria elity będzie startować w biegu pościgowym, w odniesieniu do czasu, jaki osiągnęli poprzedniego dnia na sprincie. Kto przybiega pierwszy - wygrywa.

Wszystkie informacje na temat O - GAMES można znaleźć na ogames.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 maja.

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
BATLIC HOME SPA fitPrzetestuj najnowszą serię kosmetyków Ziaja BALTIC HOME SPA fit
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama