Benfica - Śląsk 60 - 70

2005-10-03

Wrocławscy  koszykarze odnieśli drugie wyjazdowe  zwycięstwo w ULEB-CUP, tym razem  grając w osłabieniu  bez Michała Ignerskiego pokonali  Benficę  Lizbone  70 - 60. Dzięki  tej wygranej Wrocławianie umocnili się  na czwartym miejscu w grupie G, mając tyle samo punktów co druga drużyna.

Deichmann przyjeżdżając  do Lizbony na pewno nie był faworytem spotkania, chociażby z uwagi na brak w składzie MIchała Ignerskiego i słabsze ostatnio występy w Pucharze ULEB. Na początku, mecz był bardzo  wyrównany o czym świadczą kwarty, w pierwszej  15 - 12  wygrał Deichamnn, natomiast w drugiej  kwarcie jednym punktem wygrali gospodarze. (15 - 14 ) Do przerwy Śląsk prowadził 29 - 27.Wszyscy kibice  mieli zapewne obawy  przed trzecią odsłoną meczu, gdyż we wielu wcześniejszych spotkaniach  pucharowych Wrocławianie  grali  w tej części najgorzej. W Lizbonie  Śląsk zagrał trzecią kwartę najlepiej  przełamując tym samym  tzw. 'niemoc trzecich kwart',  wygrywając  19 - 10 (48 - 37). W czwartej kwarcie  Wrocławianie  utrzymali  10 punktowe prowadzenie, pokonując  Benficę 70 - 60.
Bardzo dobry mecz rozegrał Radosław Hyży, który zanotował 10 zbiórek i 14 punktów. Po tym zwycięstwie wzrosły szanse Deichmanna  na awans z grupy G  do dalszej fazy rozgrywek, tym bardziej że z najgroźniejszymi rywalami Śląsk zagra na własnym parkiecie  (Bonn, Crvena)

Punkty: Hyży 14, Watson 10, Randle 10, Zieliński 10, Kiausas 6, Grafs 6, Hajnsz,4 Chanas 4 Skibniewski 3 Szlachtowicz 3.

Benfica: Stephens 21, Ndoye 11, Boukar 11, Leite 6, Nurse 4,Tavares 3, Sousa 2, Da Mota 2.