Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

A.Żelazko: "Lepiej czuję się w ataku"

2008-04-30

 Już dziś zespół KŚ AZS VB Leasing Wrocław zagra kolejne spotkanie w ramach ligi piłki nożnej kobiet. Co słychać w obozie wrocławianek? O tym mówi Anna Żelazko.

- Po dłuższej przerwie, 30 kwietnia znów pokażecie się wrocławskim kibicom w meczu z Czarnymi Sosnowiec. Możemy spodziewać się strzelenia przez Was większej ilości goli niż w poprzednim meczu z Białą Podlaską, który zakończył się pogromem 6:0?

Anna Żelazko (AZS VB Leasing Wrocław): - Dobrze, że po dłuższej przerwie gramy na własnym boisku, celem jest zdobycie 3 punktów, a to ile bramek zdobędziemy czas pokaże.

- Jako była zawodniczka Czarnych Sosnowiec jak myślisz, dlaczego tak utytułowany klub jak Czarni z każdym rokiem gra coraz słabiej, nieuchronnie zmierzając ku spadkowi z ekstraligi?

Żelazko:
- Każdy chciałby mieć na swoim koncie tyle tytułów, jednak nic nie trwa wiecznie, przychodzi słabszy okres, do tego braki finansowe i w takiej sytuacji ciężko się pozbierać. Mam jednak nadzieję, że utrzmają się w lidze.

- Wydaje się, że masz naturalny talent do strzelania goli. Na początku rundy jednak trener Basiuk częściej wystawia Cię na skrzydle niż w napadzie. Gdzie lepiej się czujesz, w pomocy czy w ataku?

Żelazko:
- Nie ukrywam, że lepiej się czuje w ataku, a jeśli mam już grać w pomocy, to wolę z kolei strefę środkową! Wydaje mi się, że trener wystawia mnie na skrzydle, ponieważ mamy braki personalne i może do tego mało uniwersalne zawodniczki.

- Domyślam się, że większość życia wypełnia Ci piłka nożna. Jednak gdy pojawi się chociaż chwila wolnego czasu, co najczęściej robisz?

Żelazko: - Uwielbiam leniuchować, więc jeśli mam trochę wolnego czasu spędzam go w łóżku przed telewizorem, a jeśli jest piękna pogoda obowiązkowo wybieram się na Rynek.

- Jesteś podstawową zawodniczką Reprezentacji Polski, która ostatnio gra jednak poniżej oczekiwań. Czym jest to spowodowane?

Żelazko: -
Nie wydaje mi się, żeby reprezentacja grała poniżej oczekiwań, ostatnie mecze (turniej w Portugalii) nie do końca nam wyszedł, ale trzeba pamiętać, że grałyśmy w okresie w którym dopiero się przygotowywałyśmy do rozgrywek, więc ciężko było o dobra formę.

- A jak oceniasz szanse męskiej Reprezentacji podczas zbliżającego się Euro 2008. Mają szanse na wyjście z grupy, a może na coś więcej?

Żelazko: - Jak to się mówi, apetyt rośnie w miarę jedzenia, po dobrych meczach w eliminacjach wszyscy oczekują, że nasza reprezentacja zajdzie wysoko! Ja im życzę wyjścia z grupy... a i może coś więcej uda się ugrać.

Rozmawiał:

Konrad Dymalski (rzecznik prasowy AZS VB Leasing Wrocław)


Patronem medialnym AZS VB Leasing Wrocław jest portal dlaStudenta.pl


  

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama