Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

7 diabłów powołanych do kadry na mecz ze Szwecją

2013-01-18

Właśnie została ogłoszona kadra na pierwszy mecz reprezentacji Polski ze Szwecją, który zostanie rozegrany 02.02.2013 w Atlas Arenie, w Łodzi.  

Sztab szkoleniowy polskiej kadry ogłosił listę 37 zawodników, którzy wezmą udział w zgrupowaniu, poprzedzającym pierwszy mecz Kadry Polski w Futbolu Amerykańskim, zgrupowanie to odbędzie się w Warszawie, w dniach 26-27 stycznia. Po nim trenerzy wyłonią 30 zawodników, którzy znajdą się w meczowej kadrze. Mecz zostanie rozegrany w dniu 02.02.2013 w łódzkiej Atlas Arenie.

- Bardzo się cieszę z otrzymanego powołania a jeszcze bardziej z faktu, że na kolejnym obozie kadry - Devils będzie miało tak liczną reprezentację – powiedział Szymon Adamczyk, jeden z wybrańców trenerów kadry. - Sam obóz to super przygoda, możliwość konkurowania z najlepszymi zawodnikami w Polsce i polepszanie swoich umiejętności na pewno przyniesie efekty w nadchodzącym sezonie. Każdy sportowiec marzy o reprezentowaniu swojego kraju, mam nadzieje, że moje także się spełni i godnie będę reprezentował Polskę i wrocławski klub w Atlas Arena.

Futbol amerykański to coraz prężniej rozwijająca się dyscyplina sportu. Ciągły wzrost zainteresowania rozgrywkami ligowymi sprawił, że postanowiono powołać do życia reprezentację narodową. Pierwszym jej sprawdzianem będzie towarzyski mecz z drużyną ze Szwecji. Będzie to zarazem pierwszy w Polsce mecz futbolu amerykańskiego, który zostanie rozegrany w hali.

Z drużyny Devils Wrocław, powołanie otrzymało aż siedmiu zawodników, co pokazuje jak mocnym zespołem będzie w tym sezonie pretendent do zdobycia Mistrzostwa Polski.

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie, że w historycznym meczu polskiej reprezentacji szansę gry może otrzymać aż 7 zawodników naszego zespołu. Trening futbolisty, jest bardzo ciężki i trwa przez cały rok. Tym bardziej cieszy fakt, że wysiłek ten został doceniony – mówi prezes wrocławskiej drużyny Piotr Duszeńko.

Powołania otrzymali:

Krzysztof Wydrowski (QB)

Michał Nowak (OL)

Grzegorz Mazur (WR)

Szymon Adamczyk (DL)

Arkadiusz Soberski (DL)

Karol Mogielnicki (CB)

Krzysztof Wis (FS/K)

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama