62 punkty Bryant’a!!!

2005-12-22

Rekord życiowy ustanowił Kobe Bryant rzucając 62 punkty w zwycięskim meczu Los Angeles Lakers z Dallas Mavericks 112:90. "Jeziorowcy" wygrali we wtorek ósme z ostatnich dziesięciu spotkań.

W czasie 33 minut 27-letni Bryant poprawił rekord życiowy o sześć punktów - z meczu z Memphis w 2002 roku - oraz klubowy należący do Shaquille O'Neala ustanowiony w spotkaniu z Los Angeles Clippers w 2000 roku. Bryant jest drugim zawodnikiem, który w tym roku przekroczył granicę 60 punktów w meczu. Poprzednio wyczynu takiego dokonał w lutym Allen Iverson z Philadelphia 76ers, rzucając 60 pkt podczas wygranego 112:99 spotkania z Orlando Magic.
W trzeciej kwarcie Bryant zbliżył się na trzy punkty do rekordu NBA (punkty w jednej kwarcie), który dzierży od 1978 roku George Gervin z San Antonio, zdobywając 30 punktów. Rekord klubowy "Jeziorowców" w jednej kwarcie wynosił dotychczas 24 pkt i należał do Bryanta, Jerry Westa i Elgina Baylora. Wśród pokonanych wyróżnili się Niemiec Dirk Nowitzki i Devin Harris uzyskując po 18 punktów.

BarteQ Jędrusiak (barteq@dlastudenta.pl)