BRANŻE
ID:273093

ADMINISTRATOR ds. księgowości z językiem węgierskim

ADMINISTRATOR księgowości
z językiem węgierskim

Miejsce pracy: Wrocław

Sprawdź swoją kolejną możliwość w organizacji z listy Fortune Global 500. Wyobraź sobie innowacyjne możliwości, poznaj naszą satysfakcjonującą kulturę i pracuj z utalentowanymi zespołami, które pomagają Ci stawać się lepszą wersją siebie każdego dnia. Wiemy, czego potrzeba, aby wprowadzić UPS w przyszłość – ludzi z wyjątkowym połączeniem umiejętności i pasji. Jeśli masz odpowiednie cechy i motywację, aby kierować sobą lub zespołami, istnieją stanowiska, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności i wzniesiesz się na wyższy poziom.

Opis stanowiska
Account Administrator within AP department is a vital part in the Finance and Accounting process chain.
The main responsibility is to verify incoming invoices, secure the proper booking in the UPS systems and enable in final a proper money pay out. Accounting Admin is involved within any audit and compliance checks and to cross work with other F&A departments like GL, AR and COD.

Position requires both working within a team and on your own.

We expect from applicants:
  • Good English (written and spoken);
  • Good Hungarian (written and spoken);
  • Knowledge of accounting basis;
  • Key entry accurancy;
  • Good knowledge of MS Office applications;
  • Ability to work in a team;
  • Ability to work under pressure and strict dealines;
  • Time management skills;
  • Very well organized;
  • At least 6 months employment track at current position in UPS (only for internal candidates).

UPS dokłada wszelkich starań, aby zapewnić miejsce pracy wolne od dyskryminacji, nękania i działań odwetowych

Osoby zainteresowane oraz spełniające powyższe wymagania zachęcamy do przesyłania CV za pomocą przycisku "Aplikuj" poniżej.

Account Administrator within AP department is a vital part in the Finance and Accounting process chain. The main responsibility is to verify incoming invoices, secure the proper booking in the UPS systems and enable in final a proper money pay out. Accounting Admin is involved within any audit and compliance checks and to cross work with other F&A departments like GL, AR and COD.

  • ·Good English (written and spoken);
  •  Good Hungarian (written and spoken);
  • ·Knowledge of accounting basis;
  • ·Key entry accurancy;
  • ·Good knowledge of MS Office applications;
  • ·Ability to work in a team;
  • ·Ability to work under pressure and strict dealines;
  • ·Time management skills;
  • ·Very well organized;
  • ·At least 6 months employment track at current position in UPS (only for internal candidates).