My, społeczeństwo - Naszym zdaniem

Nie dziwię się, że Politechnika będzie wyrzucać

2008-05-21 13:49:21 | Wrocław

 KOMENTARZ

Politechnika Wrocławska będzie karać swoich studentów za to, co robili podczas juwenaliowej imprezy na Wittigowie. Byłem, widziałem i powiem szczerze - wcale się władzom uczelni nie dziwię.

Na akademikowe grillowanie dotarłem około 22. Z daleka było słychać, że jest imprezka. Im bliżej tek, tym głośniej, tłoczniej i - niestety - coraz mniej przyjemnie. Wszędzie przewalał się tłum co najmniej podpitych studentów.

Pal licho, gdy zataczali się chodnikiem. Gorzej, że część (i to część całkiem spora) wybrała wariant spaceru środkiem jezdni i po torowisku tramwajowym. Przez to ruch samochodowy w okolicach Wróblewskiego i Olszewskiego stał się sprawą umowną. Znaki drogowe w okolicach tek również nie przetrwały nawału studenckiej radości i pozytywnych emocji.

Spora grupka studentów, w ramach zabijania imprezowej nudy (albo w ramach ułańskiej fantazji napędzanej wódką), zabawiała się kierując ruchem. Zatrzymywali samochody, bujali je, nagabywali kierujących o parę groszy na piwko. Niepokornym kierowcom wskakiwali na maskę i odstawiali kaskaderskie popisy.

Powiem szczerze, że dawno nie widziałem tak dzikiego tłumu jak podczas wielkiego grillowania na tekach. Nie chcę być niesprawiedliwy, ale nawet na meczach piłkarskich między drużynami, których kibice się nienawidzą, bywa spokojniej.

Nie wiem, co wspólnego miał ten studencki grill z juwenaliową zabawą. Jasne! Juwenalia to święto żaków i "kto nie pije w juwenalia, ten jest świnia i kanalia". Ale gdzie w tym wszystkim elementarna kultura? Gdzie zachowanie na poziomie ludzi, którzy kiedyś mają szansę tworzyć elitę tego kraju? Patrząc na wittigową imprezę miałem wrażenie, że kultura i jakiekolwiek normy zachowania zostały w przejściu podziemnym na Rondzie Reagana. Albo w monopolowym pod "Dwudziestolatką" na Piastowskiej.

Dlatego wcale nie dziwię się władzom Politechniki Wrocławskiej, że chce wyrzucać rozbrykanych studentów. Jeśli ich wina będzie bezsporna - powinni się pożegnać z uczelnią. Tym, co pokazali na wittigowym grillu, spokojnie mogą imponować w innym środowisku. Chociażby na chuligańskich ustawkach. Mam też nadzieję, że władze innych wrocławskich uczelni nie przysną i wobec swoich studentów, którzy sieli postrach na tekach, wyciągną konsekwencje.

Łukasz Maślanka

(lukasz@dlastudenta.pl)
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • ALE CRNZURA!!!!!!!! [0]
  jak
  2008-06-06 16:18:47
  j.w
 • sami jestescie bydlo!!!! [0]
  maja
  2008-06-05 21:37:48
  odczepcie się od polibudy...czy tylko na wittigowie grilluje polibuda???? przecież było pełno osobników z innych uczelni...może to oni są bydlem!!!!!
 • masakra co za dupek to pisał [0]
  ana
  2008-06-05 21:35:22
  masakra...te porównanie dokibiców nienawidzących się drużyn to przesada!!!!!! czy ktoś się napierniczał???? czy polała się krew...bez przesady...!!!!!!
 • ........ [0]
  wittigowiec
  2008-06-05 10:28:13
  mieszkałam na wittigowie przez 6 lat. przeżyłam tam 6 nocy grilli,juwenalii,ale przyznam szczerze, że takiej bandy rozwydrzonych,pseudomądrych nowych roczników studnetów jak rok temu nie spotkałam nigdy dotąd.z roku na rok coraz głupsi ludzie zaczęli zamieszkiwać to osiedle. sprawa częstego braku kultury dawała się we znaki caly rok akademicki, nie tylko w juwenalia. sama miałam przez całe studia towrzystwo imprezowe,ale zawsze było z kulturą,do ostatniego upitego. wstyd mi czasem jak słucham co się z moimi "następcami" dzieje....
 • do "student awf": [0]
  :)
  2008-06-03 12:37:28
  do "student awf": auto ???? chyba furmanke wiesniaku :) bez urazy ;) PS na kazdej uczelni znajda sie oszolomy ktore psuja reputacje calej uczelni wiec jak najbardziej jestem za "wyrwaniem chwastow" ;)
 • uniwerek to jest kultura [0]
  Tolapro
  2008-06-03 00:49:59
  nie do pomyslenia dla studentow z uniwersytetu...wstyd dla studenckiej braci!!!!!!
 • tak to jest, gdy na studia przyjmuje sie byle co... tfu! byle kogo :] [0]
  Laura
  2008-06-01 22:31:51
  Uważam, że to kara adekwatna do tego co sie działo. Nie zapominajmy, że wyższa edukacja nie jest koniecznością... i przeznaczona jest dla osób, które posiadają chociaż minimum kultury. Niestety, spora część studentów Politechniki (ale nie tylko) to jakieś kompletne pomyłki! Radziłabym włądzom uczelni usunąć takie "chwasty", a przy kolejnej rekrutacji troche więcej uwagi poświęcić kryteriom przyjęcia. Jeśli na polibude przyjmuje się każdego, to nic dziwnego, że znajdują się wśród jej studentów wybitnie nieudane "przypadki".
 • Kara tak, ale żeby odrazu wyrzucać z studiów? [0]
  ślusar
  2008-05-29 19:31:46
  Noc grili to świetna impreza, na której większość osób bawiła się bez aktów wandalizmu. Niestety bardziej rzuca się w oczy widok kilkudziesięciu wandali niż kilku tys. wesołych studentów. Wandale powinni być ukarani, ale wyrzucanie ze studiów to moim zdaniem za ostra kara (no może z kilkoma wyjątkami). Osobiście wywiesiłbym pod każdym dziekanatem zdjęcia osób które przyczyniły się do tego, że teraz wielu ludzi porównuje studentów do 'bydła' itp. Wrzucanie wszystkich do jednego worka jest niesprawiedliwe.
 • ... [0]
  czarny
  2008-05-29 18:37:23
  no tak jak zawsze wszystko co najgorsze jest przyrównywane do kibiców i zadym... a może teraz dla odmiany wszystkie idiotyczne zachowania będziemy przyrównywać do studentów?? wkońcu sami sobie na to zasłużyli...
 • Roczniki gimnazjów... [0]
  defeke
  2008-05-28 22:44:18
  Nie wiem czy tylko ja zauważyłem zależność taką.. Mianowicie na studiach pojawiły się roczniki które miały "zaszczyt" chodzi do gimnazjów - czyli "dzieci reformowalne". Na Polibudzie jestem 5 rok i już dużo widziałem Niestety trzeba stwierdzić, że w Polsce rosną poje...y zachłyśnięte zachodem, których rajcują głupie filmiki wysyłane ich najnowszymi komóreczkami. ludzie! opanujcie się bo zmierzamy w kierunku takim, aby stać się ciemną masą jaką jest np społeczeństwo USA. Ostatnio byłem na studenckim rajdzie organizowanym przez mój wydział co semestr. Czyli byłem już w sumie na ok 15 rajdach na uczelni. Można zauważyć tendencję zwyżkową debili, która pakuje się na studia. Ostatnio ośrodek przez niższe roczniki został dosłownie zdemolowany. Nie wiem czy dostaniemy przez to jakiekolwiek dotacje na następny Rajd. Na całe szczęście kończę w tym roku studia i umywam od takich ludzi ręce. Pozdrawiam i życzę mądrości!
 • polibuda [0]
  student awf
  2008-05-28 17:46:15
  bydlo bydlo bydlo....jeden zatrzymal auto moje i do dzis zaluje szkoda ze nie mailem czasu na innych...wybijlbym wszystkich
 • Brudasy z polibudy [0]
  max
  2008-05-27 20:16:28
  trzeba przyznac jednoznacznie ze takiego syfu jak zrobiła polibuda w te juvenalia to jeszcze chyba nikt nie zrobił w tym miescie od dawna
 • Czas pseudostudentów – polemika z autorem artykuł w Gazecie Wrocławskiej [0]
  Siechu
  2008-05-25 17:07:32
  Mój komenatarz jest de facto replika na artykuł w gezecie wrocławskiej z 24-25 maja br. Jeśli ktoś ma gazete do może przeczytac moją replikę ... Moją polemikę z autorem muszę rozpocząć od wskazania nieścisłości, a raczej nadużycia jakim wg mnie było umieszczenie zdjęcia w artykule Jerzego Wójcika. Zapewne zdecydowana większość czytelników gazety czytając podpis pod zdjęcie „Wrocławskie Juwenalia. Fontanna Zdrój potraktowana jak wielka wanna” i całość artykułu stwierdzi, że w tym roku studenci po pochodzie Juwenaliowym spienili fontannę. Tymczasem oficjalnie Juwenalia rozpoczęły się w czwartek pochodem o 11-stej, a strażnicy miejscy nauczeni doświadczeniem z poprzednich lat, kiedy to faktycznie do fontanny dostawał się środek pieniący, wyłączyli w tym roku wodę w fontannie. Jak wyglądała fontanna, a raczej jej zabezpieczenie w tym roku wysłałem do redakchi Gazety Wrocławkiej. Autor artykułu nie może zrozumieć, „dlaczego ogromna większość nie reaguje, gdy grupka k
 • studenckie bydlo [0]
  ochroniarz
  2008-05-24 18:13:35
  Patrzac na zachowania studenciakow uogolniajac oczywiscie to zachowuja sie duzo gorzej od kiboli chodzi o dyskoteki wytlumaczyc debilowi czemu ma sie zachowywac po ludzku jest ciezko zawsze bedzie szukal swoich praw chociaz wie ze zle postapil ,mysli ,ze wszystko mu wolno a pozniej placz i wezwanie policjii.Zalosni idiocii.
 • lol [0]
  Cubasaa
  2008-05-24 17:17:46
  przeczytałem wszystkie wypowiedzi i jedna osoba sugeruje tylko, że większość to ludzie z polibudy itd. Ja osobiście pochwalam postawę politechniki i zdziwiłbym się gdyby inne uczelnie nie postąpiły w podobny sposób. Jak ktoś chce sie tak zachowywać to niech porzuci studia i zajmie się ustawkami albo chuligaństwem skąd by nie był czy z PWr czy z UWr czy UP czy AE. Także Ludzi z polibudy wyluzujcie się!:)
 • tylko miejsce [0]
  marii
  2008-05-23 20:52:01
  nie zwalacjcie wszystko na ludzi z pwr, w trakcie imprezy byla cala masa studentow z innych uczelni
 • Racja... [0]
  Collorado ZIP
  2008-05-23 17:10:34
  Ta imprezka jest jedną z najlepszych...i dużo innych studentów i nie tylko studentów przychodzi na grillowanie. Może i było zbyt hardcorowo...ale nie można wszystko zwalać na PWR.
 • BYDłO [0]
  jaco pastorius
  2008-05-23 16:58:47
  jednym słowem BYDłO Z DYSKOTEKI! niewiele to już dziś wspólnego z dawną kulturą studencką ..chodzeniem po górach, wspólnym graniem i śpiewaniem. Teraz kultura studencka to pójście na techniawę, wciąganie dragów, rozpieprzenie czegoś, najlepiej to jeszcze kogoś pobić przy okazji, włoski na żel ..rzygać się chce
 • przeciez nic takiego sie nie stało [0]
  elvis1987
  2008-05-23 12:07:10
  A jak się pytam czt btłt jakieś pobicia? gwałty? morderstwa? Ja przynajmniej o takich nie słyszałem. To nie wiem o co się rozchodzi. Z tego co ja widziałem to stuenci potrzymali i puszczali dalej. A kto był nerwowy to wtedy wskakiwali na maske i już na pewno go nie chcieli przepuścić. Tak było z tą głupią babką Nawet w reportażu słychać żeby pojechała bokiem. A ona postawiła na swoim dlatego tak się stałó jak się stało.
 • mamusia nie pilnuje [0]
  zeg
  2008-05-22 23:27:52
  pewnie większość była z pwr. z polibudy 1/2 studentów trzeba byłoby wysłać do domu, do mamusi, bo jak przestała pilnować to im się w głowach poprzewracało
 • Zobaczymy [0]
  kalka
  2008-05-22 18:52:36
  Popieram Studenta. Niech znajdą osoby odpowiedzialne za te problemy i zobaczymy ile z nich było z polibudy...
 • przesadzacie [0]
  studentka
  2008-05-22 10:55:08
  a gdzie solidarność studencka??ja rozumiem,że przesadzili i to mocno ale powinni zostać pouczeni i np ukarani,sprzątaniem miasta albo coś podobnego a nie od razu wyrzucani z uczelni. A tak w ogóle to jak tak mają już wprawę w kierowaniu ruchem to ustawiać ich na ulicach chociażby w taki dzień jak dziś(Boże Ciało) i niech pracują a nie leczą kaca :P
 • ech... [0]
  student
  2008-05-21 21:13:20
  no też się zgadzam... ale przyznajcie, że nie tylko PWr tam było;] inne uczelnie skorzystały z tego, że ktoś się "wychylił" i teraz ich renoma wzrośnie (a raczej nie spadnie). I ogólnie tv też niepotrzebnie zrobiła mnóstwo afery wokół juwenaliów... z resztą nie ważne... kazdy ma swoje sumienie...:)
 • racja [0]
  Cubasaa
  2008-05-21 14:34:42
  też się zgadzam z postępowaniem politechniki, jak się ktoś nie umie po alkoholu zachować to lepiej niech nie pije. Takie zachowanie psuje opinie Wszystkim Studentom.
Zobacz także
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]

Pyły obecne w powietrzu są drugim po paleniu tytoniu czynnikiem, który powoduje występowanie chorób układu oddechowego.

Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]
Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]

Kontrowersyjny film sprawił, że temat nienawiści został w końcu nagłośniony.

Prasa o zdrowiu, kuchni i histori podbija polski rynek![WIDEO]
Prasa o zdrowiu, kuchni i histori podbija polski rynek![WIDEO]

Dużym zainteresowaniem czytelników cieszą się gazety o kuchni i gotowaniu.

Polecamy
Strach religijnym uniesieniem
Strach religijnym uniesieniem

"Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać".

Bez obaw o warunki
Bez obaw o warunki Wrocław

Nieprawdziwe okazały się informacje, jakoby Uniwersytet Wrocławski zakazał warunkowych wpisów na kolejne semestry.

Ostatnio dodane
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]

Pyły obecne w powietrzu są drugim po paleniu tytoniu czynnikiem, który powoduje występowanie chorób układu oddechowego.

Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]
Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]

Kontrowersyjny film sprawił, że temat nienawiści został w końcu nagłośniony.

Kupony i kody rabatowe