Koncert
Wszytkie Wschody Słońca

Wszytkie Wschody Słońca

  • 2006-01-14, , godzina 20.00
  • 15 w przedsprzedaży, 20 w dniu koncertu
  • Firlej, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 88.

Opis

KONCERT WSZYSTKIE WSCHODY SŁOŃCA
Po koncercie ALL SUNRISES RMX-1000 SOUND SYSTEM

Lion Stage Management ma zaszczyt zaprosić na jedyny w Polsce, specjalny koncert Wszystkich Wschodów Słońca, promujący nową płytę WWS - RMX-1000.

W trakcie koncertu dojdzie do pierwszej, publicznej prezentacji tego wydawnictwa, autorstwa głównego producenta muzycznego, jednego z najlepszych w Polsce dub-masterów Tomka Karczewskiego. RMX-1000 to niezwykłe podsumowanie dziesięciolecia istnienia zespołu Wszystkie Wschody Słońca. Płyta udowadnia, że WWS ze swoim niepowtarzalnym stylem, opartym na przede wszystkim na rytmie i mocnym basie, wciąż opiera się modom kreowanym przez koncerny muzyczne. Premiera płyty, firmowanej przez wrocławską wytwórnię Lion Stage Records, będzie miała miejsce 16 stycznia 2006r.

Promomix płyty RMX-1000 do ściągnięcia tutaj:

http://www.lucas.art.pl/rmx1000.mp3

O zespole:

Zespół znany też jako All Sunrises. Powstał w 1996 roku w Słupsku. Tajemniczy, nietypowy, stwarzający problemy recenzentom w zaszufladkowaniu go do któregoś z rodzajów współczesnej muzyki. Najczęściej określany jako "reggae epoki techno". WWS to elektroniczne bity połączone reggae’owym pulsem pasu, pomorską psychodelią wyrażoną w dźwiękach gitary i klezmerskimi dźwiękami klarnetu, melodiki i akordeonu wzbogacony przestrzennymi efektami dźwiękowymi.

Dla muzyków WWS wspólnym mianownikiem działania jest dub - Jamajski odłam muzyki reggae, który wyznaczył nowoczesne pojęcie w technikach realizacji dźwięku całej dzisiejszej muzyki. WWS funkcjonuje całkowicie poza oficjalnym obiegiem, jest kontrkulturą kontrkultury, skupia się na poszukiwaniu własnego, oryginalnego, niepowtarzalnego brzmienia bez względu na obowiązujące mody. Zespół dał wiele koncertów. Miał okazję grać przed znakomitościami współczesnego reggae i muzyki klubowej, m.in. Tribal Drift, Mad Professor, Zion Train, Dub Syndicate. Zapraszany na znaczące krajowe festiwale, m.in. Bielawa - Reggae Festiwal, Afryka is Hungry, Ostróda Reggae Festiwal, Global Beat Open Festiwal, One Love Sound Fest. Wydał cztery płyty. Debiut przyszedł w czerwcu 1997 r. CD Wszystkie Wschody Słońca (Folk Time / Alternativo - w czerwcu 1997 r.) stał się oprawą muzyczną do widowiska plenerowego “Żywioły” w realizacji Teatru Rondo III 9 pokazywany na portugalskim Expo w 1997 roku).

W grudniu 1998 r. WWS wchodzi do studia "Manta" w Warszawie - tego samego, które testowała legendarna Brygada Kryzys nagrywając swoją pierwszą płytę. Przy udziale Jarka Smoka zostają zarejestrowane dwa utwory: "Dharmsala Way" i "Electronic Animals". Oba miksuje na żywo legnda polskiego undergroundu - Robert Brylewski. Pierwszy trafia na czarny, winylowy singiel wydany przez "Czarny Kot Records" w limitowanej edycji.

W lipcu 2000 ukazała się płyta zespołu: “ALL SUNRISES SOUND SYSTEM”. Materiał na płytę, został zarejestrowany w połowie 1999 roku w studiu Manta w Warszawie. Poszczególne utwory produkowane były w wielu miejscach w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jesienią 2001 r. wychodzi płyta “Dub Out of Poland”, na której znalazł się utwór WWS - “Voice of orange water”. Zespół bierze też udział w trasie koncertowej pod tą samą nazwą, która miała miejsce w marcu 2001 r. Jesienią 2003 roku wychodzi druga część płyty „Dub Out of Poland”, na której również znalazł się utwór WWS - „gołembjewsky”. Pod koniec stycznia członkowie zespołu otworzyli wydawnictwo "All Sunrises Records". Tu wyszła trzecia płyta WWS, a pierwsza z serii "Home Recording" pt. "In dub trip" - to break’n’bitowe miksy płyty “All Sunrises” wykonane przez akustyka zespołu.

W styczniu 2003 roku zespół nagrał materiał na czwartą płytę pt. "Luv etno logic dub". Jej premiera miała miejsce 17 listopada 2003 r. W tym samym roku zespół zmiksował dwa utwory Fisza, które znalazły się na płycie Tworzywo Sztuczne "Tysiąc pięćset sto gwiazd" wydanej w lutym 2004 roku. W tym samym roku wychodzi na światło dzienne album zespołu Lion Vibrations w całości „zdubowany” przez WWS. Pod koniec roku 2004 ukazuje się dwupłytowa reedycja albumu „Allsunrises Sound System 2000” (prapremiera płyty miała miejsce na festiwalu ONE LOVE we Wrocławiu). Wydanie z roku 2004 opatrzone jest dodatkowymi remixami wykonanymi przez: Kadubra, Gwoździu Selecta, DjAdamus, R.Brylewski, J.Smaka i WWS. Wydawcą płyty jest MamiRecords.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Wszytkie Wschody Słońca"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Metallica
Metallica i San Francisco Symphony publikują zapis koncertów [WIDEO]

Metallica oraz San Francisco Symphony prezentują "S&M2" - zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019.

Kasia Kowalska
Kasia Kowalska prezentuje singiel "Domek z Kart" [WIDEO]

To drugi singiel z albumu "MTV Unplugged". Zobaczcie też klip!