Koncert
WROsound 2019

WROsound 2019

  • 2019-06-15
  • 99 zł – 159 zł
  • plac Społeczny, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 47.

fot. Karolina Stokłosa

Opis

Podczas WROsound zagrają: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście (PONO, Marysia Starosta, HEWRA), SOHN, ONUKA,  Smif N Wessun, James Holden & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz król!

WROsound to, przeżywający swoją drugą młodość, wrocławski festiwal miejski organizowany przez Strefa Kultury Wrocław. Przez lata realizował program, do którego (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to, jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymuje inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS).

W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową – zimę zamienił na lato, indoor na outdoor. 10. urodziny pod hasłem #backyard świętowaliśmy m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M – scena plenerowa stanęła w niepozornym, ukrytym na tyłach Impart klimatycznym podwórku.

Tegoroczna edycja idzie o krok dalej, mierzy wyżej i wciąż ewoluuje. Ze schowanego pośród garaży podwórka wychodzi odważnie na przód, wykreować nową – wypełnioną muzyką – przestrzeń. Niezmienna pozostaje ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na polski rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. I przekonanie, że polski artysta w międzynarodowym towarzystwie bez kompleksów może zostać jednym z headlinerów.

W czerwcu we Wrocławiu zagrają: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA, Smif N Wessun, James Holden & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz król.

Rolę tegorocznego kuratora pełni Maciek Szabatowski, dziennikarz Radio RAM.

Line-up:
14.06
Sokół + Goście (PL)
ONUKA (UKR)
Smif N Wessun (US)
Alfa Mist (UK)

15.06
Michael Kiwanuka (UK)
SOHN (UK)
James Holden & The Animal Spirits (UK)
król (PL)

Bilety:

W sprzedaży druga pula biletów :
Bilet jednodniowy (14.06): 99 PLN
Bilet jednodniowy (15.06): 99 PLN
Karnet dwudniowy (14-15.06.2019): 159 PLN

Ceny biletów w dniu koncertów (14.06, 15.06): bilet jednodniowy – 139 PLN, karnet – 199 PLN.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "WROsound 2019"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Lordi
Lordi i Agata Karczewska na Pol'and'Rock Festival

Potwornie dobry ciężki metal zagości na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Tove Lo - Glad He's Gone
Tove Lo w teledysku "Glad He's Gone" [WIDEO]

To prawdopodobnie najlepszy teledysk w mojej dotychczasowej karierze - mówi artystka.

Konkurs Ziaja