Koncert
U.K.SUBS / GA- GA ZIELONE ŻABKI / TZN XENNA

U.K.SUBS / GA- GA ZIELONE ŻABKI / TZN XENNA

  • 2019-01-26, , godzina 20:00
  • od 60 zł
  • Stary Klasztor, Wrocław

Bilety

Wystąpią

Opis

Zapraszamy do Wrocławia na koncert brytyjskiej legendy punk rocka!Zespół UK SUBS wystąpi 26 stycznia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, a towarzyszyć im będzie rodzima legenda punk rocka - GA-GA ZIELONE ŻABKI oraz TZN XENNA!

U.K. Subs to angielska grupa punkrockowa, wpisująca się w historię punka od jego początków do czasów obecnych.
Założona w 1976 przez Charliego Harpera, wokalistę związanego poprzednio ze sceną rhythm and blues. Początkowa nazwa brzmiała The Subversives, wkrótce została skrócona do The Subs, a potem zmieniona na UK Subs, gdyż okazało się, że istnieje już zespół o nazwie The Subs.

Ich twórczość muzyczna charakteryzowało połączenie punka, rock and rolla z pub rockiem. W 1979 GEM Records wydała ich pierwszy album Another Kind of Blues. Z dobrym przyjęciem spotkały się kolejne wydawnictwo - album Crash Course (1980) i single Stranglehold czy Tomorrow's Girls. Zespół poprzedzał występy The Police podczas trasy po USA. Po przeminięciu początkowej mody na punk, zespół nie przerwał działalności i nie zmienił stylu (choć pojawiły się widoczne wpływy hard rocka i heavy metalu - wydawał kolejne płyty i intensywnie koncertował w ojczyźnie, USA i całej Europie.

U.K.SUBS byli pierwszą punkową grupą, która odwiedziła nasz kraj. W 1983 r. zagrali trasę koncertową wspólnie z zespołem Republika. U.K. Subs na swoim koncie mają 26 albumów. Ich utwory grali m.in: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns'N'Roses, Kazik i Kult, Farben Lehre. Piosenka UK Subs "Down on the Farm" została nagrana przez zespół Guns N' Roses i wydana na płycie "The Spaghetti Incident?"

W 2016 roku ukazał się ostatni album U.K.SUBS ,,Ziezo". Tytuł pochodzi z języka niderlandzkiego i oznacza skończoną dobrze wykonaną pracę. Charliemu i jego kolegom z zespołu udało się dokonać tego czego nie zrobił wcześniej żaden inny zespół. Wydać albumy w kolejności alfabetycznej od A do Z.

Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco: Charlie Harper - wokal, Alvin Gibbs - bass, Stephen Straughan - gitara oraz Jamie Olivier - perkusja.

 

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Jeśli ją kochasz
"Jeśli ją kochasz" - De Mono prezentuje nowy teledysk [WIDEO]

To nagranie, w którym formacja nawiązuje do swoich korzeni. Kojarzyć się może z pierwszym przebojem - "Kochać inaczej".

Skunk Anansie
Skunk Anansie gwiazdą 25. Pol'and'Rock Festival

Impreza odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą