Koncert
The Toy Dolls - 40-lecie zespołu

The Toy Dolls - 40-lecie zespołu

  • 2020-01-31, , godzina 20:00
  • 90 zł (THE TOY DOLLS)
  • Stary Klasztor, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 25.

fot. Aneta Dworak

Opis

The Toy Dolls - koncert na 40-lecie zespołu we Wrocławiu! Legenda brytyjskiego punk-rocka zagra 31 stycznia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Gośćmi koncertu będą Booze & Glory oraz Farben Lehre.The Toy Dolls bilety na koncert już w sprzedaży. 

The Toy Dolls Wrocław

Oprócz największych hitów usłyszymy materiał z długo wyczekiwanej nowej studyjnej płyty zespołu. Istniejący od 40 lat zespół, którego liderem jest niezmordowany Michael ,,Olga" Algar, wciąż jest w topowej formie, a bilety na ich koncerty wyprzedawane są na długo przed planowaną datą!

O The Toy Dolls

Grupa powstała w Anglii w 1979 roku. Szybko zwróciła uwagę lokalnej publiczności dwukrotnie supportując na trasie Angelic Upstarts. Po pierwszych szlifach The Toy Dolls zaczęli grać własne trasy, zdobywając uznanie publiczności zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Europie. Szybko wykształcili swój niepowtarzalny styl, nawiązujący do ulicznych korzeni punk-rocka. Od innych grup na scenie Oi! odróżniało ich przede wszystkim niepowtarzalne poczucie humoru i znakomite teksty, często oparte na grach słownych. Utwory takie jak "Yul Brynner Was a Skinhead", "James Bond Lives Down Our Street" i fantastyczny cover dziecięcej rymowanki ,,Nellie the Elephant" łączyły muzyczną inteligencję i zabójczą przebojowość. Płyty ,,Dig That Groove Baby" z 1983 roku i ,,Absurd-Ditties" z 1993 roku są uznawane powszechnie za jedne z najlepszych albumów punkowych wszech czasów. Dyskografia grupy liczy dziś - wliczając wszystkie nagrania koncertowe i kompilacje - ponad 50 pozycji, w tym kilkanaście albumów studyjnych.

Zespół słynie z pomysłowych coverów - ofiarą The Toy Dolls padli m.in. Ricky Martin ("Livin' La Vida Loca"), Europe (,,The Final Countdown"), Chuck Berry (,,No Particular Place to Go"), Elvis Presley (,,Blue Suede Shoes") a nawet Jan Sebastian Bach (,,Toccata in D minor").

 

 

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "The Toy Dolls - 40-lecie zespołu"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Metallica
Metallica i San Francisco Symphony publikują zapis koncertów [WIDEO]

Metallica oraz San Francisco Symphony prezentują "S&M2" - zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019.

Kasia Kowalska
Kasia Kowalska prezentuje singiel "Domek z Kart" [WIDEO]

To drugi singiel z albumu "MTV Unplugged". Zobaczcie też klip!