Koncert
Tede, Pezet, DonGuralesko, Waldemar Kasta

Tede, Pezet, DonGuralesko, Waldemar Kasta

  • 2011-03-13, , godzina 20:00
  • Alibi Club, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 53.

Wystąpili

Opis

Raper, Dyrektor Artystyczny KSW, Ring Announcer, MC. Założyciel formacji KASTA SQUAD i właściciel KASTA.CO. Wieloletni animator wydarzeń związanych z muzyką i kulturą HipHop.

WALDEMAR Wall-E KASTA jako raper zadebiutował na przełomie 1998 i 1999 roku utworem na płycie CD gazety "KLAN" - najbardziej popularnej wówczas gazety o kulturze hiphop. Od razu podbił słuchaczy w całej Polsce swoim oryginalnym i charyzmatycznym stylem. Jednak na jego pierwszą płytę przyszło nam czekać do 2002 roku, kiedy to debiutuje krążkiem KASTA SQUAD pt. "KASTANIETY'' i w wielkim stylu wkracza do czołówki hiphopowej sceny muzycznej w Polsce. Niezwykła kompilacja brzmień oraz zawartych na płycie przekazów na dobre wpisała się do historii polskiego rapu, a utwory takie jak „Klimaty” czy „Peryferie” znajdują się w leksykonie tego gatunku muzycznego. To przyciąga uwagę fanów i mediów, a jego kariera nabiera tempa. Wall-E koncertuje w całym kraju i nawiązuje współpracę z najbardziej utalentowanymi artystami hiphopowymi i nie tylko.

W 2003 roku wraz z DJ KUT-O i DONGURALESKO wydaje dwupłytowy album KASTA SQUAD pt. "KASTATOMY". Krążek, jak również 500 koncertów, które do 2005 przyszło wspólnie zagrać Waldkowi i Guralowi, potwierdzają jego status na scenie.

W kolejnych miesiącach i latach Wall-E rozwija się jako MC poprzez gościnne udziały na płytach i singlach popularnych artystów, na mixtapeach, a także na wielu rewelacyjnych płytach producenckich takich jak np. "KODEX" czy 600°C, które promowane są singlami z jego udziałem. Okazuje się także, że do KASTY dołącza dolnośląska ekipa TRZECI WYMIAR oraz powstaje wiele projektów muzycznych, znanych m.in. jako GTW, SUPERGRUPA, ZDOLNY ŚLĄSK, TUMBAO RIDDIM BAND.

Od 2007 artysta współpracuje z Federacją KSW - jednym z najlepiej rokujących turniejów MMA na świecie. Zostaje dyrektorem artystycznym Federacji i współpracuje przy produkcji wydarzenia z Maciejem Kawulskim i Martinem Lewandowskim - właścicielami i producentami gali KSW. Jako ring announcer prowadzi gale na żywo dla telewizji POLSAT i zapowiada walki wielu mistrzów.

W 2009 roku WALDEMAR KASTA wydaje swój kolejny krążek pt.:"13". Świetne bity i scratche doskonale dobrane do stylu wrocławskiego rapera gruntują jego pozycję na rynku muzycznym i potwierdzają jego rozwój artystyczny. Potwierdzają to również miliony odsłon jego teledysków zamieszczanych w popularnych serwisach internetowych. Na gruncie doświadczenia i popularności, powstaje KASTA.CO - multiplatforma dla rozwoju wielu inicjatyw i projektów wykreowanych na przestrzeni ostatnich owocnych lat pracy rapera. Jako właściciel firmy oraz, obecnie, głowa rodziny, WALDEMAR KASTA poprzez KASTA.CO profesjonalizuje swoje działania. Na przełomie 2010/2011 nakładem własnej wytwórni, KASTA wydaje płytę "PRAWDA NAGA". Wraz z najnowszą produkcją rozpoczyna się kolejny etap w jego karierze, którego celem jest dostarczenie swoim sympatykom najwyższej jakości produkcji muzycznych oraz, dzięki KASTA.CO, realizacja wielu, od dawna przygotowywanych projektów, które pozytywnie zaskoczą jego fanów.

fot. Paweł Główka

Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
XAY BENG
Barwny XAY BENG wkracza na Polską scenę muzyczną [WIDEO]

Zobaczcie klip do piosenki "Nie wiem jak".

Miłość rośnie wokÃłł nas
Zalewski, Przybysz, Koteluk i Vito śpiewają cover piosenki z "Króla Lwa" [WIDEO]

Zobaczcie klimatyczny teledysk do utworu "Miłość rośnie wokół nas".