Koncert
Michał Bajor - Od Piaf do Garou

Michał Bajor - Od Piaf do Garou

  • 2012-10-21, , godzina 18:00
  • IMPART, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 13.

Wystąpili

Opis

Artyście towarzyszy zespół w składzie:

Wojciech Borkowski / Tomasz Krezymon - fortepian
Paweł Stankiewicz / Marcin Olak - gitara akustyczna
Maciej Szczyciński / Konrad Kubicki - gitara basowa
Piotr Maślanka / Szymon Linette - perkusja

„Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi (siedemnasta płyta w karierze fonograficznej). O taką płytę i taki koncert publiczność prosiła artystę od wielu lat. Bajor wychował się na piosenkach znad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” jego drogi estradowej. Zaprosił aktora do udziału w spektaklu muzycznym pt. „Brel” w warszawskim Teatrze Ateneum.

Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty przez publiczność i krytykę następcą takich bardów francuskich, jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud. Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki, podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek, które wykonuje, jest już kilkaset. Artysta zaśpiewa utwory z repertuaru takich znakomitości muzycznych, jak Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami.

Wokaliście towarzyszy kilkuosobowy zespół muzyczny. Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych.
źródło: materiały promocyjne organizatora

 

fot. Marek Wilczyński

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Filip Mizia - Myślę, czuję, decyduję
"Myślę, czuję, decyduję" - Filip Mizia nagrywa dla strajkujących kobiet [WIDEO]

Młody artysta z Wrocławia stanął po stronie kobiet i wyraził swoje zdanie na temat bieżących wydarzeń.

Piosenki na Halloween - zestawienie 15-stu upiornych kawałków

Poznajcie przerażającą playlistę na zbliżające się Halloween!

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!