Koncert
Krzysztof Kiljański "Still Right Here"

Krzysztof Kiljański "Still Right Here"

  • 2017-09-14, , godzina 20:00
  • - 35zł / 40zł - stojące - 50zł / 60zł - siedzące
  • Stary Klasztor, Wrocław

Opis

Krzysztof Kiljański "Still Right Here"

 

Ethno Jazz Festival zaprasza 14 września na premierowy koncert Krzysztofa Kiljańskiego z piosenkami z najnowszej płyty "Still Right Here".

16 września Kiljański wystąpi w koncercie opolskich premier, tak więc wrocławska publiczność uczestniczyć będzie w światowej prapremierze materiału z płyty, która ukaże się  we wrześniu nakładem Universalu.

Krzysztof Kiljański to wokalista o wyjątkowej bardzo ciepłej, niskiej, aksamitnej i kojącej barwie głosu. Nazywany jest polskim Sinatrą, ale nie przepada za tym określeniem. Przez ponad dekadę na scenie wypracował swój niepowtarzalny styl mężczyzny z klasą, czarującym głosem i znakomitymi manierami.

Swój największy przebój „Prócz ciebie nic” zaśpiewał z Kayah. W projekcie Yugopolis wyczarował głosem bałkańską nostalgię. W 2012 roku na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty. Rok później nagrał drugi autorski album „Powrót”. Nagrał wiele piosenek z kobietami. W 2014 roku ukazał się album „Duety” nagrany z dziesięcioma divami polskiej estrady. Rok później, z okazji setnej rocznicy urodzin Jeremiego Przybory, Kiljański wraz z The New Warsaw Trio zarejestrowali płytę „Przybora” z klezmerskim brzmieniem najbardziej znanych piosenek duetu Wasowski/Przybora.

Tak artysta mówi o najnowszej płycie "Still Right Here"

"To kolejny etap mojej podróży, obfitującej w szereg znakomitych doświadczeń. Nad tą płytą współpracowałem z fantastycznymi muzykami, realizatorami dźwięku. Album zawiera piosenki, które stworzył i współtworzył Marcin Kindla, będący również producentem płyty. Jest tam również pięć moich kompozycji. Bardzo się cieszę, że w przypadku dwóch piosenek udało się pozyskać do współpracy duet kompozytorów i producentów, jaki stanowią Jud Friedman i Allan Rich. Panowie tworzyli między innymi dla takich artystów jak Whitney Houston, Tina Turner, Rod Stewart czy Ray Charles.

Brzmienie płyty oparte jest o klasyczne instrumenty: bas, bębny, fortepian, gitary, organy Hammonda.

"Still Right Here" to płyta barwna w warstwie muzycznej i literackiej.

Co odczuwam po pracy nad tym krążkiem ?

SATYSFAKCJĘ !"

 

We Wrocławiu wystąpi zespół w składzie:

  • Krzysztof Kiljański - wokal
  • Artur Lesicki  - gitara
  • Marcin Kindla - gitara
  • Bartosz Szetela - bass
  • Rafal Karasiewicz - keyboard
  • Mariusz Mocarski - perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Krzysztof Kiljański "Still Right Here""? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Festiwal Inspiracje-Interpretacje
Festiwal Inspiracje-Interpretacje 2018 za nami Wrocław

Sprawdź, kto otrzymał statuetkę w konkursie interpretacji piosenek Andrzeja Zauchy.

Premiera świątecznej EPki Red Lips

Red Lips prezentuje nowy teledysk, który jest zapowiedzią minialbumu muzycznego.