Koncert
John Corabi (ex-Motley Crue, The Dead Daisies)

John Corabi (ex-Motley Crue, The Dead Daisies)

  • 2019-01-28, , godzina 20:00
  • od 55 zł
  • Stary Klasztor, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 10.

fot. Aneta Dworak

Opis

John Corabi w Polsce! Ex-wokalista Motley Crue oraz frontman grupy The Dead Daisies wystąpi w Krakowie i Wrocławiu. Jako support Amerykanina na scenie pojawi się PiS, duet gitarzysty Piotra Lekkiego i wokalisty Sierścia, wokalisty grupy 4 Szmery.

John Corabi – amerykański wokalista, gitarzysta a także kompozytor znany ze współpracy z zespołem MOTLEY CRUE. Na początku lat 90-tych, zastąpił oryginalnego wokalistę Vince Neila. Z MOTLEY CRUE wydał dwa albumy, a jego kompozycje zespół wykorzystywał jeszcze na kolejnych płytach. Zadebiutował wcześniej, bo pod koniec lat 80-tych w formacji SCREAM, z którą wydał jeden album. Po rozstaniu z grupą MOTLEY CRUE, John nawiązał współpracę z byłym gitarzystą KISS: Brucem Kulickiem tworząc zespół o nazwie UNION. Mają w swoim dorobku 3 autorskie albumy oraz trasy koncertowe po całym świecie. Także z Brucem Kulickiem, oraz basistą Chuckiem Garrickiem (Alice Cooper) uczestniczą w projekcie perkusisty grupy KISS, Erica Singera zwanym E.S.P., który ma na swoim koncie 2 płyty. Corabi udziela się także gościnnie jako wokalista na wielu albumach z cyklu „Tribute to…”, oraz, tym razem jako gitarzysta, w grupie RATT. W Gwarku usłyszmy materiał promujący najnowszą autorską płytę UNPLUGGED, na której znajdują się utwory premierowe, jak i kompozycje znane z wcześniejszych jego dokonań, w nowych akustycznych aranżacjach oraz utwory którym inspiruje się John. Corabi obecnie jest frontmanem supergrupy The Dead Daisies, złożonej z muzyków Guns N’ Roses, Whitesnake, Journey, Hardline, Bad Moon Rising czy Thin Lizzy. Grupa pojawiła się już dwukrotnie na Festiwalu Woodstock, ostatnim razem dając spektakularny koncert na głównej scenie z Gorzowską Orkiestrą Symfoniczną dla pond 500 000 widzów, nazwanym Concert For Freedom.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "John Corabi (ex-Motley Crue, The Dead Daisies) "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Shakin’ Stevens
Shakin' Stevens wystąpi w Polsce już 25 lutego 2019

Uwielbiany przez polskich fanów wokalista wystąpi 25 lutego 2019 we wrocławskiej Hali Orbita i 26 lutego na warszawskim Torwarze.

Antrax
Anthrax wystąpi we Wrocławiu w czerwcu 2019 Wrocław

Legenda amerykańskiego thrash metalu na jedynym klubowym koncercie w Polsce.