Koncert
INNER CIRCLE, PIERSI, CZERWONE GITARY - wROCK for Freedom 2018

INNER CIRCLE, PIERSI, CZERWONE GITARY - wROCK for Freedom 2018

  • 2018-09-01, , godzina 16:30
  • 25
  • Zajezdnia, Wrocław

Wystąpili

Opis

INNER CIRCLE, PIERSI oraz CZERWONE GITARY na koncercie w ramach wROCK for Freedom już 1 września w Centrum Historii Zajezdnia! Jedną z gwiazd festiwalu będzie obchodzący półwiecze muzycznej działalności zespół Inner Circle, znany na całym świecie z mega hitów "Sweat (A La LaLaLaLong)" oraz "Bad Boys".  Na scenie pojawi się również legenda polskiego rocka - zespół Czerwone Gitary. Skład koncertu uzupełnia zespół Piersi, którego przebój "Bałkanica" stał się synonimem dobrej zabawy.

Inner Circle, pochodzący z Jamajki pięcioosobowy skład ma w swoim dorobku nagrodę Grammy i od kilkudziesięciu lat zaliczany jest do ścisłej czołówki światowej sceny reggae! Zespół założony w 1968 roku przez braci Ianai Rogera Lewisów, znany również jako The Bad Boys of Reggae, początkowo nie odnosił większych sukcesów. W 1973 roku część członków zespołu odeszła i zaczęła grać pod szyldem Third World. Bracia Lewisowie nie poddali się jednak i rok później nawiązali współpracę ze znakomitym wokalistą Jacobem Millerem. Niestety w roku 1980, gdy wydawało się, że już za chwilę zespół czeka wielka, międzynarodowa sława, Miller zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Ogólnoświatowy sukces Inner Circle odnieśli dopiero w latach 90. Wydana w 1992 roku pod tytułem "Bad Boys" reedycja fantastycznego albumu "Bad To The Bone", zawierająca przeboje "Sweat (A La LaLaLaLong)", "Rock with You", "Wrapped Up in Your Love", "Living It Up", "Hey Love" i "Bad Boys" sprzedała się w 7 milionach egzemplarzy i w 1993 roku otrzymała nagrodę Grammy za najlepszy album reggae. Inner Circle poszli za ciosem i rok później wydali album "Reggae Dancer", zawierający kolejny wielki przebój zespołu "Games People Play". Receptą na sukces okazały się doprawione solidną dawka popu i imprezowej energii jamajskie rytmy oraz zniewalająca melodyjność, dzięki której przeboje grupy można nucić z pamięci.

Zespół Czerwone Gitary został założony w 1965 roku w gdańskiej kawiarni "Cristal" przez Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosselę, Krzysztofa Klenczona, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego (w późniejszym czasie Zomerskiego zastąpił Seweryn Krajewski). Pojawienie się Czerwonych Gitar na polskiej scenie muzycznej było jak wybuch wulkanu. Grupa szybko stała się jednym z symboli bigbitowej rewolucji i sprzedawała setki tysięcy płyt - wynik absolutnie nieosiągalny dla dzisiejszych wykonawców. W 2006 roku Czerwone Gitary otrzymały Marmurowy Krążek - nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii. Nigdy nie było na polskiej scenie popularniejszego zespołu!

Słynna grupa Piersi, założona w 1984 roku przez Pawła Kukiza, gitarzystę Rafała Jezierskiego, basistę Zbigniewa Moździerskiego oraz perkusistę Andrzeja Olszewskiego, swoją pierwszą płytę nagrała dopiero w 1992 roku i od razu zyskała rozgłos dzięki wzbudzającemu kontrowersje utworowi "ZCHN zbliża się". Nagrana rok później płyta "My już są Amerykany" okazała się jednym z najbardziej najeżonych hitami albumów polskiego rocka. Zespół kontynuował świetną passę i do dziś wylansował, w co trudno uwierzyć, kilkadziesiąt przebojów! Również ostatnia płyta "Piersi i przyjaciele 2", nagrana z nowym wokalistą Adamem "Asanem" Asanowem pokryła się podwójną platyną, a hit "Bałkanica" miesiącami nie schodził z list przebojów.

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Nowy singiel Grzegorza Hyżego w polskiej komedii romantycznej

Najnowszy singiel Grzegorza Hyżego "Pech to nie grzech" będzie promował polską komedię o tym samym tytule.

Ariana Grande -  breathin
Ariana Grande w klipie do piosenki "Breathin" [WIDEO]

Teledysk obrazuje utwór z albumu "Sweetener".

Konkurs Ziaja