Koncert
Formacja Chłopięca Legitymacje

Formacja Chłopięca Legitymacje

  • 2006-01-26, , godzina 20.00
  • 20 zł
  • Firlej, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 83.

Opis

Trzech znanych wrocławskich aktorów - Cezary Studniak, Sambor Dudziński, Konrad Imiela i dwadzieścia instrumentów na scenie - beczka po ogórkach obok japońskiej elektroniki, gitara elektryczna obok didgeridoo, fisharmonia obok rapatajki.


Fotorelacje wykonała ANIA


Założyli ten zespół, bo coś im w duszy grało....... A podczas koncertów Konrad Imiela gra na gitarze, basie gitarze i bębnie afrykańskim. Cezary Studniak- na akordeonie i bębnie afrykańskim ,a Sambor Dudziński na wszystkim, co mu wpadnie pod rękę.

Ich muzyka to mieszanina acid i cool jazzu, niekiedy country, a nawet prowokujące disco polo. Każdy wstęp żywiołowo jest przyjmowany przez publiczność, która płacze ze śmiechu, a dziennikarze takie oto cenzurki wystawiają muzykom:

Kaseta wideo z zarejestrowanym występem Legitymacji powinna leżeć tuż obok metrowego ideału w słynnym Sevres pod Paryżem. (...)

Sprzedano wszystkie bilety. (...) Każdy utwór to osobny pomysł, osobny żart, nawet zupełnie inna koncepcja stylistyczna. (...) Całość skrzy się dowcipnym tekstem i co najciekawsze - większość piosenek ma zadatki na przeboje. (...) Pytanie - co dalej? Koncerty? Płyta?

Grzegorz Cholewa/Gazeta Wyborcza

Legitymacje łączą bardzo różne gatunki muzyki. (...) Aktorzy przyznają, że nie potrafią określić tego stylu, (...) nazywają go: bajabongo.

Magda Nogaj/Gazeta Wyborcza

Legitymacje - wrocławski zespół robi furorę we Włoszech

Tworzą zjawisko oryginalne i bezpretensjonalne, co ważne wobec tłumów pseudoartystów z nadętymi aspiracjami. Z niecierpliwością będę czekał na kolejny wieczór z Legitymacjami.

Tomasz Wysocki/Gazeta Wrocławska-Słowo Polskie

Legitymacje wymykają się wszelkim klasyfikacjom - nie tylko muzycznym, ale I artystycznym i wydarzeniowym. TW Gazeta Wrocławska-Słowo Polskie

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Formacja Chłopięca Legitymacje"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
OFF Festival 2022 ogłosił pierwsze gwiazdy

Znamy pierwsze gwiazdy festiwalu, zobaczcie kto wystąpi na OFF Festival 2022.

plakat - Women's Voices Bydgoszcz Festival
Women's Voices Bydgoszcz Festival rusza już pod koniec sierpnia. Kogo zobaczymy na scenie?

Zobacz, na czym polega sierpniowy festiwal i kogo będzie można posłuchać na żywo.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!