Koncert
Formacja Chłopięca Legitymacje

Formacja Chłopięca Legitymacje

  • 2006-01-26, , godzina 20.00
  • 20 zł
  • Firlej, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 83.

Opis

Trzech znanych wrocławskich aktorów - Cezary Studniak, Sambor Dudziński, Konrad Imiela i dwadzieścia instrumentów na scenie - beczka po ogórkach obok japońskiej elektroniki, gitara elektryczna obok didgeridoo, fisharmonia obok rapatajki.


Fotorelacje wykonała ANIA


Założyli ten zespół, bo coś im w duszy grało....... A podczas koncertów Konrad Imiela gra na gitarze, basie gitarze i bębnie afrykańskim. Cezary Studniak- na akordeonie i bębnie afrykańskim ,a Sambor Dudziński na wszystkim, co mu wpadnie pod rękę.

Ich muzyka to mieszanina acid i cool jazzu, niekiedy country, a nawet prowokujące disco polo. Każdy wstęp żywiołowo jest przyjmowany przez publiczność, która płacze ze śmiechu, a dziennikarze takie oto cenzurki wystawiają muzykom:

Kaseta wideo z zarejestrowanym występem Legitymacji powinna leżeć tuż obok metrowego ideału w słynnym Sevres pod Paryżem. (...)

Sprzedano wszystkie bilety. (...) Każdy utwór to osobny pomysł, osobny żart, nawet zupełnie inna koncepcja stylistyczna. (...) Całość skrzy się dowcipnym tekstem i co najciekawsze - większość piosenek ma zadatki na przeboje. (...) Pytanie - co dalej? Koncerty? Płyta?

Grzegorz Cholewa/Gazeta Wyborcza

Legitymacje łączą bardzo różne gatunki muzyki. (...) Aktorzy przyznają, że nie potrafią określić tego stylu, (...) nazywają go: bajabongo.

Magda Nogaj/Gazeta Wyborcza

Legitymacje - wrocławski zespół robi furorę we Włoszech

Tworzą zjawisko oryginalne i bezpretensjonalne, co ważne wobec tłumów pseudoartystów z nadętymi aspiracjami. Z niecierpliwością będę czekał na kolejny wieczór z Legitymacjami.

Tomasz Wysocki/Gazeta Wrocławska-Słowo Polskie

Legitymacje wymykają się wszelkim klasyfikacjom - nie tylko muzycznym, ale I artystycznym i wydarzeniowym. TW Gazeta Wrocławska-Słowo Polskie

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Formacja Chłopięca Legitymacje"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Viki Gabor - Forever And A Night
Viki Gabor w anglojęzycznym singlu "Forever and a Night" [WIDEO]

Do piosenki powstał teledysk, który właśnie opublikowano.

Michał Szpak feat. The Best of Eurovision
Michał Szpak jako Edyta Górniak, Lordi i Conchita Wurst w zabawnym teledysku [WIDEO]

Zobacz wideo z przebranym artystą w klipe "The Best of Eurovision".

Konkurs Ziaja