Koncert
 Ethno Jazz Festival: Muzyka Świata Volnij Don

Ethno Jazz Festival: Muzyka Świata Volnij Don

  • 2020-02-11, , godzina 20:00
  • 25 zł
  • Stary Klasztor, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 10.

fot. Dominika Golińska Kosowska

Opis

Ethno Jazz Festival zaprasza już 11 lutego do Starego Klasztoru we Wrocławiu na koncert tradycyjnych pieśni Kozaków w wykonaniu zespołu Volnij Don, który tworzą soliści Dońskiego Kozackiego Chóru z Rostowa w Rosji. Volnij Don bilety już dostępne. 

Zespół Volnij Don
Kozakiem nie możesz się urodzić, kozakiem musisz się stać! Tradycyjne rzeczne pieśni znad Donu odzwierciedlają historię Kozaków. Żołnierskie życie, praca, biesiada w czasie wolnym, rodzinne tradycje; wszystko to słyszalne jest w utworach i tekstach Volniy Don.

Piosenki kozackie są tak różnorodne, jak różnorodna jest natura regionu rzeki Don. Są melodyjne, wesołe i głośne niczym potężne strumienie rzeki. Od 10 lat zespół Volniy Don podróżuje po całej Europie z bajanem, bałałajką i dzwonami, zmuszając do tańca uczestników wielu festiwali. Ich piosenki są autentyczne, przez lata zbierane w wioskach kozackich w regionie Don. Z powodu licznych próśb publiczności, nowa trasa koncertowa zawierać będzie dobrze znane utwory rosyjskiego folkloru. Głównym celem Volniy Don jest wykonanie utworów w taki sposób, by każdy słuchać mógł poczuć się tak, jakby znalazł się na wielkiej kozackiej biesiadzie.

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie " Ethno Jazz Festival: Muzyka Świata Volnij Don "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Metallica
Metallica i San Francisco Symphony publikują zapis koncertów [WIDEO]

Metallica oraz San Francisco Symphony prezentują "S&M2" - zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019.

Kasia Kowalska
Kasia Kowalska prezentuje singiel "Domek z Kart" [WIDEO]

To drugi singiel z albumu "MTV Unplugged". Zobaczcie też klip!