Koncert
 Dzień św. Patryka 2023: Eachtra – Celtycka Podróż

Dzień św. Patryka 2023: Eachtra – Celtycka Podróż

  • 2023-03-17
  • Stary Klasztor, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 46.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

EACHTRA – polski spektakl multimedialny, nawiązujący do słynnych irlandzkich produkcji taneczno-muzycznych, a składający się z muzyki, tańca, animacji i literatury – projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs (https://jrm-jig-reel-maniacs.pl), zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien (https://irlandzki.com) oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka (www.fraszczak.com).

Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultury celtyckiej takich krain jak Irlandia, Walia, Szkocja i Bretania. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, scalone z animacjami, recytowanymi fragmentami literatury i przede wszystkim żywą muzyką, zabierają słuchaczy i widzów w podroż na Szmaragdową Wyspę oraz celtyckie okolice bliższe i dalsze.
 
WYKONAWCY
Jig Reel Maniacs to trzydziestotrzyletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata.
Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music.
Sekstet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych – poprzez popowe, rockowe, reggae’owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch słowach: Celtic fusion.
 
Michał Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny;
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudaire dubh;
Dobrochna Surma – skrzypce;
Filip Wyrwa – perkusja, instrumenty perkusyjne;
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje.
 
 
Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia.
Formacja powstała z połączenia dwóch najstarszych wrocławskich zespołów tańca irlandzkiego i funkcjonuje od ponad 18 lat, a z Jigowo Reelowymi Maniakami współpracuje od lat 16.
 
Choreografie zespołu tworzone były przy współpracy z Sarah Clark, solistką spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames, a także Kevina McCormack, tancerza widowiska Riverdance.
Wśród najważniejszych występów zespołu można wymienić: udział w programach telewizyjnych: „Pytanie na Śniadanie” i „Familiada”, oraz festiwalach: Piknik Country Mrągowo, Szanty we Wrocławiu i wielu innych.
 
Członkowie zespołu zdobyli tytuł mistrzów Europy w tańcu irlandzkim w konkurencji zespołowej.
Sabina Bieleszuk-Rewucka
Milena Kretschmer
Ewa Dzięcioł
Joanna Markiewicz
Agnieszka Zacher
 
ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie " Dzień św. Patryka 2023: Eachtra – Celtycka Podróż"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Roxie Węgiel przedstawia nowy album "13+5" [WIDEO]

Ten album to nowa odsłona dodaje artystka.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!