Koncert

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 24.

fot. Zbigniew Warzyński

Wystąpili

Opis

W 2021 roku SBB, jeden z najwyżej cenionych i najważniejszych zespołów w dziejach polskiej muzyki, świętuje 50-lecie istnienia. Aby godnie uczcić jubileusz, grupa przyjedzie do Wrocławia, gdzie 3 października 2021 wystąpi w niepowtarzalnej scenerii Przepompowni Świątniki. 

Choć SBB to zespół wywodzący się z Górnego Śląska i to z tym regionem jest kojarzony, Wrocław jest niesłychanie ważnym miejscem w jego historii. To właśnie w trakcie odbywającego się tutaj Jazzu nad Odrą w 2014 miała miejsce reaktywacja klasycznego składu formacji - po ponad 20 latach Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski ponownie pojawili się wspólnie na scenie, by wspólnie z Sławomirem Piwowarem, Marcinem Pospieszalskim i muzykami NOSPR wykonać swoje najważniejsze kompozycje z lat 70. z klasycznym "Ze słowem biegnę do ciebie" na czele. Transmitowany wówczas przez radiową Trójkę koncert okrzyknięto najważniejszym wydarzeniem wiosny. 

Teraz grupa wraca do stolicy Dolnego Śląska, by wziąć udział w unikatowym eksperymencie, który w pewien sposób odnosi się do głośnego występu zespołu na festiwalu w belgijskim Knokke w 1978 roku. Wówczas grupa zdobyła I nagrodę prezentując na Międzynarodowym Festiwalu Widowisk Telewizyjnych widowisko muzyczno-baletowe. Tym razem zamiast baletu muzyka będzie połączona ze spektaklem teatru Klinika Lalek.

Na przestrzeni pięciu dekad istnienia krytycy wielokrotnie doceniali wpływ jaki eksperymentalna, nowatorska i inspirująca formacja SBB wywarła na muzykę na całym świecie. Zaplanowane na 3 października wydarzenie ma zapisać w kolejną piękną kartę w jej jakże bogatej i pięknej historii. - Chcemy stworzyć nowatorski w formie eksperyment, podczas którego zagrana zostanie specjalnie skompilowana muzyka, znana z innych dokonań zespołu, ale nigdy nie odtwarzana na żywo. Będzie to również okazja do zaprezentowania materiału, przygotowanego do na koncert w Radio Opole w 2018, a który jeszcze nie ukazał się w formie autorskiego albumu „klasycznego SBB” - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

ip 

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Sarsa - Ze Mną Tańcz
Sarsa w klipie "Ze Mną Tańcz" stosuje technologie XR [WIDEO]

To drugi singiel zapowiadający jej nowy album "RUNOSTANY".

Downtown, Anya Taylor-Joy
Anya Taylor-Joy śpiewa cover "Downtown" [WIDEO]

To oficjalna piosenka z filmu "Ostatniej nocy w Soho".

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!