Patronujemy - Muzyka

Znamy program festiwalu Inspiracje-Interpretacje

2018-10-29 15:37:36 | Wrocław

Na festiwalowej mapie Wrocławia pojawił się kolejny punkt. Już w grudniu 2018 odbędzie się 1. edycja festiwalu ZAUCHA Inspiracje-Interpretacje. Wy także możecie wystąpić w ramach wydarzenia. Możecie wysyłać zgłoszenia do 15 listopada.

Formuła festiwalu otwarta na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji nie narzuca uczestnikom żadnych ram tworzonych przez nich interpretacji -  poza tematem, bo inspiracją pierwszej edycji festiwalu jest repertuar Andrzeja Zauchy. Piosenki Zauchy to udany mariaż nowoczesnej muzyki pop i jazzu, z piosenką stricte literacką. To także lekkość w posługiwaniu się dźwiękiem, swoboda w operowaniu barwą, jak i doskonała intuicja frazowania – czuje się w nich wielkie serce muzyka!

Na program festiwalu złożą się nie tylko warsztaty, konkurs i koncerty, ale też imprezy towarzyszące, jak nostalgiczna herbatka z Przyjaciółmi Artysty (z udziałem Haliny Jarczyk). W oparach wspomnień, humoru i lekkiej melancholii posłuchamy  opowieści z życia Andrzeja Zauchy, które usłyszeć dane było jedynie nielicznym! Atmosferę festiwalu, którą swoim obrazowym komentarzem udokumentuje znakomity ilustrator Tomasz Broda, współtworzyć będą także koneserzy i znawcy piosenki literackiej, jurorzy –  Bogusław Sobczuk i Cezary Studniak oraz zaproszeni goście – Kuba Badach Trio.

Konkurs

Uczestnicy: soliści z całej Polski; w swoim dorobku nie posiadający oficjalnych publikacji wydawnictw muzycznych oraz podpisanych zobowiązań wobec wytwórni płytowych, znajdujący się w przedziale wiekowym 18-35 lat.

Zgłoszenia do 15 listopada:  online przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.inspiracjeinterpretacje.pl, kwalifikacje do 20 listopada; udział w konkursie to szansa nie tylko na nagrody (pula 7 tys.), ale też na nominacje do Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Program

Warsztaty dla uczestników konkursu | 13, 14 grudnia 2018.

Konkurs |  15 grudnia 2018r | jurorzy: Cezary Studniak, Bogusław Sobczuk, Jerzy Łaba.
Herbatka sentymentalna | 15 grudnia 2018 godz. 20.00 | - z udziałem Haliny Jarczyk.

Koncert galowy | 16 grudnia 2018r.  godz. 18.00
- z udziałem laureatów konkursu oraz gości  -> Kuba Badach Trio | Tribute to Andrzej Zaucha .

Festiwal:

Data: 13-14 grudnia 2018
Miejsce: Światowid - Ośrodek Działań Twórczych, Stefanii Sempołowskiej 54a, Wrocław

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: festiwal, festiwale 2018, Andrzej Zaucha
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

6BM
Debiutancka płyta zespołu 6BM wkrótce w sieci

Charakterystyczne dla muzyki 6BM są brak gitary elektrycznej i zmodyfikowany bas, mocna sekcja rytmiczna, duży wpływ elektronicznych brzmień oraz emocjonalny wokal.

Polecamy
Blaze Bayley znów we Wrocławiu
Blaze Bayley znów we Wrocławiu Wrocław

W dniu 1 kwietnia 2012 roku, w ramach wspomnianego, światowego tournée „THE KING OF METAL TOUR”, Blaze Bayley ze swym zespołem wystąpi już po raz drugi we wrocławskim klubie Madness.

Walentynkowe "Serce" Kabanosa
Walentynkowe "Serce" Kabanosa

Kabanos przygotowuje się do wydania swojej czwartej płyty "Dramat Współczesny".

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.