Aktualności - Muzyka

WrOFFław showcase 2022 zaprasza na festiwal do Wrocławia

2022-04-25 14:15:33 | Wrocław

WrOFFław 2022 showcase festiwal odbywa się we wrocławskiej Czasoprzestrzeni – w unikalnym, postindustrialnym wnętrzu starej zajezdni tramwajowej. Jest to wydarzenie, podczas którego spotykają się ludzie z branży muzycznej, oraz szansa dla zespołów z Wrocławia, aby pokazać swoją twórczość szerszej publiczności. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2022. 

O festiwalu: 

Na festiwalowej części WrOFFławia prezentujemy utwory w różnorodnej stylistyce, od rocka po elektronikę, od alternatywy do popu. Do udziału w festiwalu zapraszamy składy, których muzyka nas porusza. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń gatunkowych – najważniejsze jest to, że grupy, które u nas grają, mają coś do powiedzenia i wypracowały własne, unikalne brzmienie. 

Istnieją dwa rodzaje festiwali: zwykłe festiwale dla fanów muzyki i festiwale showcase’owe, które tworzone są dla członków branży muzycznej. Podczas nich spotykają się wszyscy ludzie zaangażowani w tworzenie muzyki: od wykonawców, poprzez wytwórnie, po managerów klubów czy dyrektorów artystycznych festiwali. Na showcase’ach kluczowa jest wymiana kontaktów i doświadczeń oraz edukacja. Dla wielu młodych zespołów występ nas scenie festiwalu jest szansą, aby pokazać swoją twórczość i zaistnieć w środowisku.

Festiwal WrOFFław, choć przez poprzednie 3 edycje nie nazywaliśmy go showcasem, zdecydowanie był nim od początku. Koncertom lokalnych zespołów zawsze towarzyszą na nim spotkania z przedstawicielami branży muzycznej, wykłady ekspertów, panele dyskusyjne i warsztaty. Podczas części edukacyjnej eksperci rozmawiają o współczesnych wyzwaniach dla branży i przekazują praktyczną wiedzę, która zwiększa szanse młodych twórców na odniesienie sukcesu na rynku muzycznym. W poprzednich latach takie spotkania dotyczyły m.in. organizacji tras koncertowych, self managamentu czy współpracy z ZAIKSem.

Festiwal dedykowany wolontariuszom

Ponieważ od marca 2022 na terenie Czasoprzestrzeni funkcjonuje centrum pomocy uchodźcom z Ukrainy, część koncertów dedykujemy setkom naszych wolontariuszy, bez których ta akcja nie mogłaby się udać. Chcemy w ten sposób podziękować im za poświęcony czas, energię i ogromne serce, które pokazali w obliczu kryzysu humanitarnego, przychodząc do Czasoprzestrzeni regularnie o każdej porze dnia i nocy czy kupując potrzebne rzeczy.

Miejsce festiwalu: 

Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń” jest  prowadzone przez Stowarzyszenie Tratwa w unikalnym, postindustrialnym obiekcie. Naszą misją jest wspieranie kultury autorskiej, młodej, często alternatywnej wobec mainstreamu, tworzonej we Wrocławiu. W tym celu zmieniamy starą zajezdnię tramwajową Dąbie w miejsce spotkań artystów i społeczności lokalnej – miejsce, gdzie mogą tworzyć, grać koncerty i spektakle, organizować wystawy, brać udział w warsztatach i dyskusjach. Na naszym terenie regularnie spotykają się liczne grupy studentów, którzy pracują nad swoimi projektami i się integrują.

ip
Fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: wrOFFław 2022, Wroclaw, showcase, Muzyka, Festiwale 2022, koncerty we Wroclawiu, Bilety,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Blanka nawiązała współpracę z Alle Farben [WIDEO]

Posłuchaj remixu "Rodeo" autorstwa popularnego producenta.

James Blunt powraca do Polski [WIDEO]

Jedyne show w Warszawie - muzyczne hity w COS Torwar.

Polecamy
Muzyka obsadu szkoły dla elity
Myzyczne kariery aktorów serialu "Szkoły dla elity"

Zobacz, którzy aktorzy zyskują popularność na arenie międzynarodowej dzięki swojej muzyce.

Jak promować zespół muzyczny?

Dowiedz się, jak wejść na szczyt!

Polecamy
Ostatnio dodane
Blanka nawiązała współpracę z Alle Farben [WIDEO]

Posłuchaj remixu "Rodeo" autorstwa popularnego producenta.

James Blunt powraca do Polski [WIDEO]

Jedyne show w Warszawie - muzyczne hity w COS Torwar.

Popularne
Mery Spolsky zapowiada wydanie albumu "EROTIK ERA"! [WIDEO]
Mery Spolsky "EROTIK ERA" - recenzja płyty

Jak prezentuje się najnowszy krążek artystki?

LemON "Piątka" - recenzja płyty

Przeczytaj recenzje najnowszego albumu LemON.