Gitarowy Rekord Guinessa - Wrockfest

Wroclawskie krasnale zagrają na Gitarowym Rekordzie Świata

2021-04-27 11:06:23 | Wrocław

Gitarowy Rekord Świata odbędzie się w tym roku 19 czerwca 2021 na wrocławskiej Pergoli, ale z okazji corocznego majowego święta organizatorzy szykują rozgrzewkę. 30 kwietnia 2021 wrocławskie krasnale dostaną gitary, a 1 maja 2021 Leszek Cichoński zagra koncert online połączony z nauką gry gitarowych hitów. Transmisja odbędzie się na Facebooku.

Największa gitarowa impreza w kraju od kilkunastu lat odbywa się 1 maja na wrocławskim Rynku. W tym roku – z uwagi na pandemię – zlot gitarzystów zaplanowany jest na czerwiec, ale organizatorzy nie zapomnieli o majowej tradycji.

Szukaj krasnali z gitarą, zrób zdjęcie i wygraj wejściówki na koncerty

Wrocław już przygotowuje się do Rekordu, a wraz z nim słynne krasnale zamieszkujące centrum miasta. 30 kwietnia dostaną... gitary, aby ćwiczyć legendarne „Hey Joe”. Organizatorzy zachęcają do szukania gitarowych patronów Wrocławia. Fotografie z upolowanymi krasnalami przesyłać należy 30 kwietnia i 1 maja na adres: rekordgitarowy@gmail.com i opublikować na Facebooku lub Instagramie, oznaczając profile Gitarowego Rekordu i dodając hasztag #gitarowyrekordświata2021. Najciekawsze zdjęcia wyróżnione zostaną wejściówkami na koncert Gitarowe Riffy i Solówki Wszech Czasów (11 czerwca, Stary Klasztor) oraz na 3-Majówkę (2-4 lipca, Pergola) i opublikowane w mediach społecznościowych Rekordu.

Przygotuj się do Rekordu z Leszkiem Cichońskim

W sobotę, 1 maja, o godz. 15:30 szef gitarowej orkiestry świata zagra koncert online połączony z nauką gry wybranych utworów, które usłyszymy 19 czerwca na Gitarowym Rekordzie Świata. Będą wśród nich m.in. „Hey Joe” i „Little Wing” Hendrixa. Z okazji 30-lecia działalności edukacyjnej i wydania kursu „Blues-Rock Guitar Workshop” Leszek Cichoński planuje również uruchomienie platformy online z filmami instruktażowymi nagranymi m.in. przez Jana Borysewicza, Jacka Krzaklewskiego, Roberta Drężka z Luxtorpedy, Krzysztofa Kawałko, Maćka Czemplika oraz autora jednego z najpopularniejszych kanałów gitarowych na YouTube – Szymona Chudego.Na stronie znajdą się nowe utwory, które zagramy 19 czerwca m.in. przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty" i „Nie płacz Ewka" grupy Perfect – zapowiada Cichoński. Transmisję z koncertu oglądać będzie można na Facebooku na profilu Gitarowego Rekordu Świata.

Gramy na Pergoli i w sieci

W związku z obostrzeniami rządowymi wynikającymi z pandemii tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się wyjątkowo 19 czerwca na terenie Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Największa gitarowa orkiestra zagra także online. Wśród potwierdzonych artystów są m.in. Jan Borysewicz, Patrycja i Grzegorz Markowscy oraz Grzegorz Skawiński. W przyszłym roku impreza powróci na wrocławski Rynek. Wkrótce podane zostaną instrukcje, jak dołączyć do bicia Rekordu na żywo oraz w sieci.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

Słowa kluczowe: Gitarowy Rekord 2021, kraGitarowy Rekord, Muzyka, Festiwal, 1 maja, krasnale,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ruszyła rejestracja uczestników Gitarowego Rekoru Guinnessa

Aby wziąć udział w imprezie na żywo we Wrocławiu, należy już teraz zgłosić swój udział.

Wroclawskie krasnale zagrają na Gitarowym Rekordzie Świata Wrocław

Gitarowy Rekord Świata zaprasza już 30 kwietnia 2021 na rozgrzewkę!

Polecamy
Gitarowy Rekod
Gitarowy Rekord Świata 2020: Budki Suflera i Bart Sosnowski w hołdzie dla Romualda Lipki Wrocław

1 maja 2020, podczas Gitarowego Rekordu Świata, artyści oddadzą hołd wybitnemu kompozytorowi.

Therion
Therion gwiazdą 3-majówki we Wrocławiu Wrocław

Therion wystąpi we Wrocławiu 1 maja z okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019.

Ostatnio dodane
Ruszyła rejestracja uczestników Gitarowego Rekoru Guinnessa

Aby wziąć udział w imprezie na żywo we Wrocławiu, należy już teraz zgłosić swój udział.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!