Gitarowy Rekord Guinessa - Wrockfest

Therion gwiazdą 3-majówki we Wrocławiu

2019-02-11 11:22:53 | Wrocław

Therion wystąpi we Wrocławiu 1 maja z okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019. Legenda symfonicznego metalu  zagra na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia wraz z między innymi królami glam rocka - zespołem Slade. Trudno uwierzyć, ale w tym roku mija 30 lat, odkąd Szwedzi nagrali swoje pierwsze demówki. Zespół jest w znakomitej formie i nieodmiennie uwielbia polską publiczność, możemy więc liczyć na niezapomniane show.

Założony przez Christofera Johnssona Therion powstał w 1987 roku i początkowo występował pod nazwą Blitzkrieg, grając standardowy thrash metal. Kolejna inkarnacja grała jako Megatherion i stylem zbliżyła się do Celtic Frost. W 1989 już jako Therion grupa nagrała swoje pierwsze demówki, a dwa lata później wydała debiutancki deathmetalowy album „Of Darkness...", wyróżniający się progresywnym brzmieniem i ostrym, politycznym przekazem. W 1993 roku grupa nagrała eksperymentalną płytę „Symphony Masses: Ho Drakon Ho Megas", na której tradycyjne deathmetalowe brzmienie zderzyło się z jazzem, muzyką industrialną i poważną, wpływami perskimi i arabskimi oraz klasycznym heavy metalem z lat 80. Przełomem okazał się czwarty album Therion „Theli", będący do dziś wzorcem z Sèvres symfonicznego metalu. 

Zapoczątkowany przez Celtic Frost trend Szwedzi wynieśli na prawdziwe wyżyny, zdobywając w szalonym tempie uznanie międzynarodowej publiczności i krytyki muzycznej. Na płycie „Vovin" z 1998 roku wystąpiła po raz pierwszy orkiestra symfoniczna i dwie znakomite sopranistki. Johnsson cały czas dążył do uzyskania perfekcyjnego brzmienia, w tym celu wybudował własne studio nagraniowe Mystic Art. 

W międzyczasie Therion w często zmieniającym się składzie grał bezustannie duże trasy koncertowe, cały czas powiększając liczbę fanów, dla których nagrał specjalne wydawnictwo „Bells of Doom", dostępne wyłącznie dla członków fanklubu Therion Society, firmującego płytę. W odróżnieniu od wielu metalowych składów Therion regularnie wydaje płyty;  ostatnia, zatytułowana „Beloved Antichrist", ukazała się rok temu i zebrała doskonałe recenzje. Dyskografia zespołu obejmuje dotąd aż 16 albumów studyjnych i 4 koncertowe. 

Christofer Johnsson wybitnie ceni sobie artystyczną wolność, niemal każda płyta Therion zaskakuje, niektóre z nich – jak „Les Fleurs du Mal" z kowerami francuskich popowych piosenek z lat 60. i 70. - to prawdziwe perełki. Zespół wykonuje utwory w językach angielskim, szwedzkim, francuskim, rosyjskim, niemieckim, akadyjskim, łacińskim, hebrajskim, egipskim, starogreckim oraz enochiańskim. Nazwa grupy oznacza w języku greckim bestię i jest jak najbardziej adekwatna, jeśli było się kiedykolwiek na koncercie Therion. Szwedzi nie biorą jeńców! Do 1 maja zostało trochę czasu, warto więc zadbać o formę fizyczną i przygotować się do bardzo intensywnego koncertu.

Informacje o festiwalu
Koncert zespołu Therion odbędzie się w ramach największego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka 2019, który co roku gromadzi czołówkę polskiej sceny oraz gwiazdy z zagranicy. Do 15 lutego obowiązują promocyjne ceny karnetów i biletów

Koncerty:
Dzień 1:
Data: 1.05.19 
godz. 17.00 
Miejsce: Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
Zagrają między innymi: THERION, SLADE, ØRGANEK, NOCNY KOCHANEK

Dzień 2:
Data: 2.05.19 
godz. 15.00
Miejsce: Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
Zagrają między innymi: PIDŻAMA PORNO, MELA KOTELUK, KRZYSZTOF ZALEWSKI

Dzień 3:
Data: 3.05.19 
godz. 15.00
Miejsce: Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
Zagrają między innymi: TARJA TURUNEN, KULT, HAPPYSAD, ANIA DĄBROWSKA, ŁĄKI ŁAN

Na festiwalu zagrają również: Kasia Nosowska, IRA, O.S.T.R., Illusion, Decapitated, Mery Spolsky, Pablopavo i Ludziki, The Dumplings, Flirtini i wielu innych.
 

Bilety:
bilety 1.05: 75 zł - do 15.02.19
bilety 2.05: 69 zł - do 15.02.19
bilety 3.05: 69 zł - do 15.02.19

Karnety:
karnety 1-3.05: 135 zł - do 15.02.19
karnety 1-2.05: 105 zł - do 15.02.19
karnety 2-3.05: 105 zł - do 15.02.19

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

 

Słowa kluczowe: Muzyka, Koncerty, Rekord Guinessa, Metal, Rozrywka,
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Napalm Death
Napalm Death zagra we Wrocławiu Wrocław

Legenda grindcore Napalm Death wystąpi 1 maja we Wrocławiu.

Therion
Therion gwiazdą 3-majówki we Wrocławiu Wrocław

Therion wystąpi we Wrocławiu 1 maja z okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019.

Nocny Kochanek
Nocny Kochanek zagra na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019 Wrocław

Fenomen polskiej sceny muzycznej ostatnich lat, wystąpi 1 maja we Wrocławiu.

Polecamy
Rafał Dutkiewicz zaprasza na Gitarowy Rekord Guinnessa [WIDEO]
Rafał Dutkiewicz zaprasza na Gitarowy Rekord Guinnessa [WIDEO] Wrocław

Zobaczcie wideo, na którym Prezydent Wrocławia zachęca do przybycia na Gitarowy Rekord Guinnessa.

Gitara jest kobietą! Weź udział w konkursie
Gitara jest kobietą! Weź udział w konkursie

W konkursie może wziąć udział każda pani, która prześle organizatorom wydarzenia swoją fotkę.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Napalm Death
Napalm Death zagra we Wrocławiu Wrocław

Legenda grindcore Napalm Death wystąpi 1 maja we Wrocławiu.

Therion
Therion gwiazdą 3-majówki we Wrocławiu Wrocław

Therion wystąpi we Wrocławiu 1 maja z okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019.