Aktualności - Wrockfest

Noc Świętojańska w klimatach folkmetalowych

2018-06-12 12:51:44 | Wrocław

Już 21 czerwca 2018 w Starej Piwnicy odbędzie się Folk-metalowa Noc Świętojańska. We wrocławskim klubie zagrają: Percival Schuttenbach, Loopus, Duo, Helroth i Runika.

PERCIVAL SCHUTTENBACH
Pierwsza i powszechnie uznawana za najlepszą, grupa folk-metalowa w Polsce. Zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do "Wiedźmina 3" (w swojej medievalnej odsłonie), potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 8 albumów. Grupa ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu "Równonoc" - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 – Wild Hunt. Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach.

RUNIKA
Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.

HELROTH
Helroth został założony w grudniu 2012. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. W 2014 roku grupa zagrała z Arkoną we Wrocławiu i Katowicach i na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy. W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival.

Koncert:

Data: 21 czerwca 2018, godz. 20:00
Miejsce: klub muzyczny Stara Piwnica, Wrocław, ul. Krupnicza 15

Bilety:
35 zł - 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl,
40 zł – przedsprzedaż,
50 zł - w dniu koncertu

ip

fot. materiały prasowe/wrockfest.pl

Słowa kluczowe: koncert, koncerty 2018, wydarzenie, folk metal
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Illusion
Przeboje zespołu Illusion zabrzmią w Starym Klasztorze Wrocław

9 lutego 2019 grupa wystąpi w Starym Klasztorze.

fot. materiały prasowe
Fisz Emade Tworzywo wystąpi we Wrocławiu Wrocław

Zespół zagra w Zaklętych Rewirach.

fot. materiały prasowe
Jelonek zagra w Starym Klasztorze Wrocław

Koncert odbędzie się 1 grudnia 2018.

Polecamy
Acid Drinkers, TSA i Lipali w Eterze
Acid Drinkers, TSA i Lipali w Eterze Wrocław

Trzej przedstawiciele ciężkiego grania, trzy legendy polskiej muzyki metalowej na jednej scenie. 17 grudnia wrocławskim klubem Eter zatrzęsą TSA, Acid Drinkers i Lipali.

Koncert Salifa Keita za nami [ZDJĘCIA]
Koncert Salifa Keita za nami [ZDJĘCIA] Wrocław

Muzyk wystąpił we Wrocławiu z okazji WrocLove Fest.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Illusion
Przeboje zespołu Illusion zabrzmią w Starym Klasztorze Wrocław

9 lutego 2019 grupa wystąpi w Starym Klasztorze.

fot. materiały prasowe
Fisz Emade Tworzywo wystąpi we Wrocławiu Wrocław

Zespół zagra w Zaklętych Rewirach.