Aktualności - Wrockfest

Mayito Rivera & The Sons Of Cuba wracają do Wrocławia

2018-09-12 10:19:23 | Wrocław

Mayito Rivera i The Sons of Cuba powracają do Polski w ramach Ethno Jazz Festival. Artyści ponownie wystąpią we wrocławskim Starym Klasztorze. Koncert odbędzie się 21 listopada 2018.

Nie ulega wątpliwości, że Mario "Mayito" Rivera, nazywany "Poetą Rumby", to jeden z najważniejszych kubańskich wokalistów na świecie. Przez ponad 20 lat, ze swoim charakterystycznym głosem, był frontmanem światowej sławy kubańskiego zespołu Los Van Van, wraz z którym otrzymał najważniejszą dla każdego muzyka nagrodę Grammy.

Światowa publiczność zna go również z filmu Wima Wendersa "Sons of Cuba" (Buena Vista Next Generation), w którym zagrał główną rolę.

Wyjątkowy tembr głosu, charakterystyczne tremolo, prezentowane przez Mayito Riverę, zawsze brzmią pierwszorzędnie we wszystkich wykonywanych przez niego gatunkach tj. son, rumba, afro, salsa, bolero czy timba. Wielokrotnie nagradzany za swój wyjątkowy głos, ma na swoim koncie imponującą ilość międzynarodowych nagród. Wśród nich warto wymienić Grammy otrzymane wraz z zespołem Los Van Van oraz kolejną nominację do tej prestiżowej statuetki, tym razem za solową płytę "Negrito Bailandor" w kategorii "Best Salsa Album of the Year". W trakcie swoich światowych tras koncertowych, dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Pio Leyva, Osdalgia, Tirso Duarte.

Po opuszczeniu Los Van Van w 2011 roku, Mayito Rivera rozpoczął nową drogę z własnym zespołem The Sons of Cuba - sextetem młodych, wysokiej klasy muzyków z rodzinnego kraju, Kuby. Razem prezentują zaskakujący mix perfekcyjnych aranżacji, oraz oryginalnej mieszanki nowoczesnych i klasycznych rytmów zaczerpniętych z salsy, rumby, afro, timby a także z jazzu i funky. W przeciwieństwie do kubańskich standardów, gdzie zespoły liczą po około 10-14 członków, The Sons of Cuba są małą formacją. Tym bardziej zaskakujące jest, jak dużo energii i świeżości są w stanie wnieść na scenę i z jaką łatwością wprowadzają publiczność na całym świecie w elektryzującą atmosferę.

Zespól The Sons of Cuba występuje w składzie:
Mayito Rivera / wokal
Sergio Rodriguez / perkusja
Juan Alvarez / trąbka, wokal
Jarian Gutierrez / trąbka, wokal
Rafael Perez / pianino, wokal
Remis Lorenzo / bass, wokal
Lezcano Martinez / conga

Zobacz także zdjęcia z poprzedniego koncertu Mayito Rivery & The Sons of Cuba we Wrocławiu>>

Koncert:

Data: 21 listopada 2018
Miejsce: Wrocław, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Bilety:
80 zł – I miejsca
65 zł – II miejsca
50 zł - miejsca stojące/tańczące

ip

fot. materiały prasowe/wrockfest.pl

Słowa kluczowe: koncert, koncerty 2018, Ethno Jazz Festival
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. materiały prasowe
Fisz Emade Tworzywo wystąpi we Wrocławiu Wrocław

Zespół zagra w Zaklętych Rewirach.

fot. materiały prasowe
Jelonek zagra w Starym Klasztorze Wrocław

Koncert odbędzie się 1 grudnia 2018.

fot. materiały prasowe
Huun-Huur-Tu powróci do Wrocławia Wrocław

Zespół wystąpi 20 listopada w ramach Ethno Jazz Festival.

Polecamy
Necronomicon pierwszy raz w Polsce [WIDEO]
Necronomicon pierwszy raz w Polsce [WIDEO]

Niemiecki, thrash metalowy Necronomicon pierwszy raz odwiedzi nasz nasz kraj. W swojej ponad 30 letniej karierze nigdy nie mieli okazji przyjechać do Polski. Podczas koncertów promować będą najnowszy album "Pathfinder....between heaven and hell".

Paprika Korps & R.U.T.A. w Łykendzie!
Paprika Korps & R.U.T.A. w Łykendzie! Wrocław

Zjednoczone siły Paprika Korps oraz R.U.T.A. po świetnie przyjętej wspólnej płycie "400 lat" (3 miejsce w rankingu najlepszych płyt 2013 roku wg Polityki) ruszają w trasę koncertową!

Zobacz również
Ostatnio dodane
fot. materiały prasowe
Fisz Emade Tworzywo wystąpi we Wrocławiu Wrocław

Zespół zagra w Zaklętych Rewirach.

fot. materiały prasowe
Jelonek zagra w Starym Klasztorze Wrocław

Koncert odbędzie się 1 grudnia 2018.

Konkurs Ziaja