Aktualności - Muzyka

HammerFall zagra we Wrocławiu

2018-10-19 11:01:20 | Wrocław

Już niedługo HammerFall w Polsce. 22 października 2018 szwedzka grupa zagra we wrocławskim Centrum Koncertowym A2. W roli supportu zaprezentuje się Armored Dawn.

HAMMERFALL (Szwecja) power metal, heavy metal:

Ćwierć wieku temu rozpoczęła się w Göteborgu historia jednego z najważniejszych zespołów powermetalowych, Hammerfall. Po pożegnaniu się z zespołem Ceremonial Oath Oscar Dronjak i Jesper Strömblad (przez lata podpora In Flames) postanowili grać mocną i melodyjną muzykę i namówili na to samo swoich dwóch kumpli z Dark Tranquillity, Niklasa Sundina i Mikaela Stanne. Szybko jednak okazało się, że niełatwo jest połączyć granie i koncertowanie w więcej niż jednym zespole, więc Oscar i basista Fredrik Larsson musieli jeszcze parę lat poczekać, zanim wystartowali na dobre. Start nastąpił po znalezieniu odpowiedniego wokalisty, którym okazał się Joacim Cans. Z nim na pokładzie zarejestrowano kultowy już dziś debiut "Glory to the Brave". Reszta to już wspaniała historia.

Hammerfall przez ponad 25 lat na scenie stali się jedną z najlepszych powermetalowych marek. Zespół był niczym świeży powiew na dość nijakiej i przewidywalnej scenie. Dziś jest jej żywą legendą, mającą na koncie 10 albumów studyjnych. "(r)Evolution" z 2014 roku był numerem jeden w szwedzkim notowaniu płyt, a na czwartej pozycji uplasował się w Niemczech. Z 2016 roku pochodzi ostatnie jak na razie wydawnictwo kapeli, "Built to Last".

Sprawdź, jeśli lubisz: Helloween, Blind Guardian, Pretty Maids, Gamma Ray, Edguy, Manowar, Iron Maiden...

ARMORED DAWN (Brazylia) heavy metal, power metal:

Kolejnym dowodem na to, że historia i kultura Wikingów mają zasięg, daleko wykraczający poza Skandynawię i Europę, jest pochodząca z brazylijskiego São Paulo heavymetalowa formacja Armored Dawn, która wikińskie tematy uczyniła ważną składową swoich tekstów.

Według Encyklopedii Metalu kapela powstała w 2011 roku. Według facebookowego fanpage'a Armored Dawn jako początek działalności podany jest rok 2014. Mniejsza o szczegóły. Ważne jest to, że od samego początku zespół składa się z sześciu muzyków. Są nimi: Eduardo Parras (wokal), Timo Kaarkoski (gitary), Tiago de Moura (gitary), Fernando Giovannetti (gitara basowa), Rafael Agostino (klawisze) i Rodrigo Oliveira (perkusja). Personalia tego ostatniego znane są zapewne tym, którzy pokochali thrash metal rodem z krainy samby i Neymara, bo Rordrigo od ponad 20 lat bębni w thrashowej legendzie Korzus.

Dyskografia Armored Dawn to dwie duże płyty, EP-ka i singel. Wydany w lutym 2018 roku album "Barbarians In Black" zamyka na razie dorobek wydawniczy kapeli, która może się pochwalić, chociażby supportowaniem Megadeth, Tarji, Sabaton, wspólną europejską trasą z Fates Warning, a także zorganizowanym przez legendarny Motörhead koncertem na łodzi płynącej z Miami pod nazwą "Motorhead's Cruise".

Sprawdź, jeśli lubisz: Rhapsody, Hammerfall, Angra, Blind Guardian, Powerwolf, Jorn...

Koncert:

Data: 22 października 2018
Miejsce: Wrocław, Centrum Koncertowe A2

Bilety:
90 zł - przedsprzedaż
100 zł - w dniu koncertu

ip

fot. materiały prasowe/Core-poration

kupon promocyjny oleole

Słowa kluczowe: koncert, koncerty 2018, metal, Centrum Koncertowe A2
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ariana Grande - 7 rings
Ariana Grande ma wszystko w klipie "7 rings" [WIDEO]

"Jak czegoś chcę - dostaję to" - śpiewa popularna artystka.

Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.

Polecamy
donGURALesko - "Świeci Luna" (WIDEO)
donGURALesko - "Świeci Luna" (WIDEO)

SZPADYZOR RECORDS oraz EL POLAKO zapraszają do zapoznania się z kolejnym teledyskiem promującym album donGURALesko - Zaklinacz Deszczu!

Dziś premiera "Magii Futbolu" Libera
Dziś premiera "Magii Futbolu" Libera

Bez wątpliwości, już w czerwcu od morza do Podhala będzie rządził futbol ! W taki właśnie sposób atmosferę sportowego święta przedstawia najnowsza płyta Libera.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Ariana Grande - 7 rings
Ariana Grande ma wszystko w klipie "7 rings" [WIDEO]

"Jak czegoś chcę - dostaję to" - śpiewa popularna artystka.

Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.