Gitarowy Rekord Guinessa - Wrockfest

Gitarowy Rekord Świata 2022: powstanie serce z tysiąca gitar dla Ukrainy

2022-04-13 09:11:10 | Wrocław

Już 1 maja 2022 na wrocławskim Rynku, podczas 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata, gitarzyści ułożą wielkie serce z gitar w geście solidarności z Ukrainą, a na scenie zagra artysta nazywany ukraińskim Bobem Dylanem.

Przez cały dzień trwać będzie także licytacja niezwykłej kolekcjonerskiej gitary namalowanej przez Szymona Chwalisza – zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc ukraińskim dzieciom, podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Nic tak nie jednoczy jak muzyka. Podczas jubileuszowej edycji największego w Europie święta gitary entuzjaści gitarowych brzmień ułożą serce z instrumentów uniesionych w górę, aby okazać solidarność i wsparcie pogrążonej w wojnie Ukrainie. – Zagramy w tym roku w myśl hasła „Make Music Not War” i wyślemy w świat przekaz Uni-Vibe będący symbolem niesamowitej energii łączącej nas, gdy gramy razem, ale też łączącej wszystkich ludzi kochających muzykę i pragnących pokoju – mówi Leszek Cichoński, szef Największej Gitarowej Orkiestry Świata. Gitarowe serce, które powstanie podczas Rekordu, jest również symbolem trwającego we Wrocławiu Roku Dobrych Relacji.

Gitarowy flash mob odbędzie się 1 maja o godz. 15:00 na wrocławskim Rynku.

Chwilę później na scenie głównej wystąpi Postman – multiinstrumentalista, songwriter i kompozytor. Nazywany ukraińskim Bobem Dylanem artysta jest jednym z najciekawszych przedstawicieli nowej ukraińskiej muzyki, ale i wrażliwym obserwatorem codziennego życia. Polskiej publiczności dał sie poznać podczas wspólnej trasy z zespołem Happysad, który również wystąpi 1 maja we Wrocławiu. Przez cały dzień gitarzyści będą też mogli robić zdjęcia na specjalnej ściance „Stand with Ukraine” i umieszczać je w sieci jako wyraz solidarności z Ukrainą.

Weź udział w licytacji, pomóż ukraińskim dzieciom i wygraj niezwykłą gitarę

Już po raz trzeci podczas Gitarowego Rekordu będzie można dołączyć do akcji charytatywnej „Pomagamy REKORDowo” i wygrać niezwykłą gitarę namalowaną przez Szymona Chwalisza, twórcę legendarnych woodstockowych gitar. Każdy, kto podczas trwania Gitarowego Rekordu Świata zakupi los w cenie 25 zł, może stać się właścicielem unikatowego instrumentu wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystkie środki zebrane w akcji „Pomagamy REKORDowo” zostaną przekazane na pomoc 200 ukraińskim uchodźcom, którzy znajdują się pod opieką Fundacji ZOBACZ MNIE.

Muzyczny hołd dla Tadeusza Nalepy, Andrzeja Nowaka i Ryszarda Riedla

Jubileuszowa edycja Gitarowego Rekordu pełna będzie wyjątkowych momentów. W związku z 15 rocznicą śmierci ojca polskiego bluesa, Tadeusza Nalepy, gitarzyści zagrają razem legendarny przebój „Kiedy byłem małym chłopcem”. Z kolei wykonaniem utworu „51” oddadzą hołd zmarłemu w tym roku Andrzejowi Nowakowi, gitarzyście grupy TSA, który był częstym gościem Gitarowych Rekordów we Wrocławiu. Nie zabraknie także „Wehikułu czasu” zagranego razem z zespołem Dżem i wspomnienia o Ryśku Riedlu.

Aby wziąć udział w 20 edycji Rekordu wystarczy mieć gitarę i znać 5 podstawowych akordów: C G D A E. Liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Aby pobić Gitarowy Rekord Świata we wspólnym wykonaniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, potrzeba w tym roku minimum 7424 instrumentów strunowych.

Instruktaż do nauki utworów granych razem 1 maja znajduje się na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka. Po oficjalnej próbie ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata rozpoczną się koncerty gwiazd w ramach największego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy Rekordowi. W kompleksie Hali Stulecia oraz na Pergoli przy ul. Wystawowej 1 wystąpi m.in. Dire Straits Legacy – zespół złożony z muzyków oryginalnego składu zespołu Dire Straits. Będzie to ich jedyny koncert w Polsce. Dla gitarzystów biorących udział  w biciu Gitarowego  Rekordu Świata 2022 przewidziane są ulgowe bilety na koncerty.

ip
Fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: Gitarowy Rekord, Dire Straits, koncerty 2022
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
20. edycja Gitarowego Rekordu Świata
Za nami 20. edycja Gitarowego Rekordu Świata. Jest najlepszy wynik w historii! [FOTO]

Udał się wielki powrót Gitarowego Rekordu Świata na wrocławski Rynek.

Gitarowy Rekord Świata 2022: powstanie serce z tysiąca gitar dla Ukrainy Wrocław

Tegoroczne hasło imprezy to "Make Music Not War".

We Wrocławiu Krasnoludki zagrają na gitarach Wrocław

1 kwietnia to nie tylko dobra okazja do żartów. W tym roku to również dzień, w którym wrocławskie krasnoludki dostaną do rąk gitary.

Polecamy
Gitarowy rekord Wrocław
Gitarowy Rekord Świata ogłosił pierwszych artystów na rok 2021

Światowej sławy wirtuoz gitary, Andy Timmons oraz Gerry Leonard, gitarzysta Davida Bowiego, zagrają we Wrocławiu.

Therion
Therion gwiazdą 3-majówki we Wrocławiu Wrocław

Therion wystąpi we Wrocławiu 1 maja z okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019.

Polecamy
Ostatnio dodane
20. edycja Gitarowego Rekordu Świata
Za nami 20. edycja Gitarowego Rekordu Świata. Jest najlepszy wynik w historii! [FOTO]

Udał się wielki powrót Gitarowego Rekordu Świata na wrocławski Rynek.

Gitarowy Rekord Świata 2022: powstanie serce z tysiąca gitar dla Ukrainy Wrocław

Tegoroczne hasło imprezy to "Make Music Not War".

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!