Patronujemy - Muzyka

Don Carlos w Alibi

2011-09-19 21:42:18 | Wrocław

28 września w ramach  cyklu Reggae Live Shows we wrocławskim klubie Alibi wystąpi legenda muzyki reggae Don Carlos przy wsparciu Dub Vision.

Legendarny wokalista Black Uhuru powraca do Polski, o jego klasie mogliście przekonać się już na dwóch koncertach w poprzednich latach: na Reggae Dub Festivalu w Bielawie oraz Przystanku Woodstock.

DON CARLOS

Don Carlos (wł. Euvin Spencer) - legendarny artysta reggae - urodził się i dorastał w jednej z najbardziej zdeprawowanych dzielnic zachodniego Kingston, stolicy Jamajki. Ta dzielnica powszechnie znana jako Waterhouse, była kolebką również dla wielu innych wielkich talentów reggae jak np. King Tubby, Black Uhuru, The Jays, Junior Reid czy King Jammy, by wymienić choć kilkoro z nich.

Don Carlos w roku 1981 nagrał płytę „Suffering”. To mocne wydawnictwo roots and culture wdarło się do przemysłu muzycznego z siłą błyskawicy. Album okazał się wielkim hitem w Afryce, sprzedając się w niesłychanych ilościach.

W latach 80tych Don był bardzo popularnym artystą na scenie dancehall mając na swoim koncie wiele hitów które znajdowały się w pierwszej dziesiątce list przebojów. Cały czas jednak Don pozostawał wierny swoim melodycznym utworom roots reggae. Kolejne tytuły w jego bardzo bogatej dyskografii to Roots and Culture, Pure Gold, Spread Out, Plantation, Slow Down Vol.3, Prophecy, Firehouse Clash, Ras Portraits, Head to Head, Jah Light, Live In San Francisco z 2002 roku i Special Edition.

Rok 1989 był datą ponownego połączenia oryginalnego trio w skład którego wchodzili Don Carlos, Garth Dennis i Duckie Simpson. Po sześciu latach 1989 – 1994, wydaniu czterech albumów, byciu głównym wokalistą Black Uhuru w studio i na trasach koncertowych, Don ponownie zajął się solową karierą. Pozostałe albumy które wydał z Black Uhuru to Mystical Truth, Iron Storm i Strong. Na wszystkich tych płytach słychać specyficzny klimat muzyki Black Uhuru z Donem Carlosem jako głównym wokalistą. Warto też wspomnieć, że każdy z tych tytułów był nominowany do nagrody Grammy.

Po zjednoczeniu Black Uhuru, Don kontynuował własną drogę swoje inspiracje pokazując poprzez kolejne albumy: Ease Up, Seven Days A Week I Groove With Me. Przez ten cały czas Don nie przestawał koncertować a w nowym tysiącleciu połączył swoje siły z kalifornijskim zespołem Reggae Angels, z którymi koncertował przez kolejne cztery lata. Obecnie Don Carlos ma swój zespół Dub Vision, który towarzyszy mu nieprzerwanie od blisko 10 lat na scenach całego świata.


28.09.2011
OTWARCIE: 19:00
DON CARLOS& DUB VISION
ROBBIE CULTURE

BILETY: 50*/55**/60*** PLN

ip

Słowa kluczowe: koncerty Wrocłąw, bilety, reggae, don carlos
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Damskie Granie
Duet Lenda/Kozub wyrusza w trasę koncertową

Trasa "Damskie Granie" rozpocznie się 6 stycznia 2019 koncertem we Wrocławiu.

Nikola Lipska
"O mój Jezusicku" promuje album Nikoli Lipskiej [WIDEO]

Premiera wydawnictwa została zaplanowana na 6 grudnia 2018.

Arczista
Debiutancki album Arczisty już dostępny [WIDEO]

Premiera płyty "Nic dla każdego" została zaplanowana na 6 grudnia 2018.

Polecamy
Super8 & Tab oraz Mat Zo -Anjunabeats Worldwide 02
Super8 & Tab oraz Mat Zo -Anjunabeats Worldwide 02

Brytyjski label Anjunabeats od lat należy do światowej czołówki wydawców muzyki elektronicznej.

Posłuchaj pierwszego singla KODEX 4
Posłuchaj pierwszego singla KODEX 4

White House Records pragnie poinformować, że premiera sklepowa KODEX 4 odbędzie się 11 maja 2012.

Ostatnio dodane
Damskie Granie
Duet Lenda/Kozub wyrusza w trasę koncertową

Trasa "Damskie Granie" rozpocznie się 6 stycznia 2019 koncertem we Wrocławiu.

Nikola Lipska
"O mój Jezusicku" promuje album Nikoli Lipskiej [WIDEO]

Premiera wydawnictwa została zaplanowana na 6 grudnia 2018.